Motor rozstřílel Berounské Medvědy 6:2

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 06.11.2013 21:12

V 19. kole 1. ligy si dnes hokejisté Motoru poradili s Medvědy z Berouny, když na domácím ledě vyhráli 6:2. Jihočeši byli jasně lepší a i když Berounští dvakrát snížili na rozdíl branky, nebylo pochyb o tom, kde zůstanou všechny body.

HC Motor České Budějovice - HC Berounští Medvědi 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Úvodní desetiminutovku poznamenala častá vyloučení, domácí hráli dvakrát dokonce 5 na 3, ale branka nepadla. V polovině 10. minuty, kdy byl plný počet hráčů na ledě, však už Motor skóroval. Šperger našel krásně před brankou Vaniše - 1:0. V 19. minutě odvedl perfektní práci Kotalík, od levého mantinelu přihrál Chmelířovi a bylo to 2:0.

Ve druhé třetině se dostali ke slovu také hosté, ve 28. minutě rychle využili přesilovku a snížili na rozdíl gólu. Jihočeši byli chvilku otřesení, ale ve 30. minutě přišla další jejich krásná akce. Pitule bezvadně našel najíždějícího Šachla a ten pohotově zakončil na 3:1. Zvýšit mohl Melka, ale sám před Šimbochem neuspěl, stejně si vedl i Skuhravý. Pak jeli dokonce tři domácí na jednoho obránce, vypálil Posmyk, ovšem Šimboch vytáhl parádní zákrok lapačkou. A když Kuchejda trefil tyč, šlo se do šaten za stavu 3:1.

Ve 49. minutě zachránil vynikajícím zákrokem Halmoši, ovšem sedm minut před koncem při signalizovaném vyloučením hosté opět snížili na rozdíl branky. Pak však přišla třígólová domácí smršť. Během 40 vteřin Skuhravý a Ondřej zvýšili na 5:2, dvě minuty před koncem se trefil podruhé v zápase Chmelíř.

Branky a nahrávky: 10. Vaniš (Šperger), 19. Chmelíř (Kotalík, Moravec), 30. Šachl (Pitule), 57. Skuhravý, 57. Ondřej (Kuchejda, Šachl), 58. Chmelíř (Melka) - 28. Hrdel (Marek), 54. Stromko (Kubica). Rozhodčí: Blecha - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3577.

HC Motor Č. Budějovice: Halmoši - J. Novák, Kříž, Posmyk, Moravec, Prokop, Boháč, Pavlíček, Chmelíř - Kotalík, Melka, Skuhravý - Pitule, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Vaniš, Šperger - Ondřej, Třetina, Švec.

HC Berounští Medvědi: Šimboch - Jebavý, Látal, Gutwald, Chalupa, Kužel, Sklenička - Marek, Kubica, Hrdel - J. Divíšek, Stromko, Ondráček - Jonáš, Kubeš, T. Půlpán - A. Půlpán, Malý, Babka.