Dynamo splnilo v Třinci svůj cíl a veze všechny tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 09.11.2013 13:05 - Aktualizováno: 09.11.2013 13:06

Fotbalisté českobudějovického Dynama vyhráli dnes v 15. kole Fotbalové národní ligy v Třinci 3:1 a napravili tak zaváhání z domácího utkání s Vlašimí (0:0). Nebyl to ale snadný zápas, protože domácí se dostali rychle do vedení, ale Jarolím z penalty a Deli svými prvními zásahy v Dynamu obstarali obrat ve skóre. Výhru pak v závěru pojistil střídající Machovec.

Fotbal Třinec - Dynamo České Budějovice 1:3 (1:2)

Jihočeši vstoupili do utkání aktivně a již v sedmé minutě měl gól na hlavě Benát, po přesném Poliačkově centru ale nechal vyniknout pouze brankáře Bruka. O pět minut později se naplnilo známé nedáš-dostaneš. Juřena přiklepl míč Gulajevovi, jenž parádní střelou vymetl šibenici Křížkovy svatyně. Po další čtvrthodině se ale dočkali i hosté. Ve 27. minutě totiž Lisický fauloval ve vápně Klesu a byla z toho penalta. Tu bezpečně proměnil svým prvním gólem v Dynamu Lukáš Jarolím. Když už vše směřovalo k poločasové remíze, udeřili znovu Jihočeši. Hašek ze standardní situace našel centrem Deliho, jenž hlavou svým prvním gólem v dresu Dynama převrátil skóre na stranu hostů.

I po změně stran byli hráči ve žlutém aktivnější a mohli přidat další branky. Po jednom ze závarů před domácí brankou střílel z úhlu Benát, ale Bruka nepřekvapil. V 73. minutě už hosté zvedali ruce nad hlavu, ale po perfektním Benátově pasu trefil unikající Machovec pouze tyč. Jeho chvíle však přece jen přišla. V 82. minutě ho znovu parádně uvolnil Benát a Machovec tentokrát se štěstím propálil brankáře soupeře.

Poločas: 1:2. Branky: 12. Gulajev - 28. L. Jarolím (pen.), 45. Deli, 82. Machovec. ŽK: Motyčka, Cigánek, Matoušek - Kalod, Machovec. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Gallo. Diváků: 620.

Třinec: Bruk - Malík, Lisický, Cigánek - Matoušek, Malíř, Málek (66. Ceplák), Motyčka, Rekish - Gulajev (83. Adamek), Juřena (74. Gavlák).

České Budějovice: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - Poliaček, Benát, L. Jarolím, Klesa (88. Chmelo) - Linhart (63. Machovec), Kalod.