Motor nestačil na domácím ledě na poslední Benátky nad Jizerou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.11.2013 21:35

Hokejisté Motoru České Budějovice prohráli dnes v 21. kole první ligy na domácím ledě s posledním celkem tabulky, Benátkami nad Jizerou, 1:2. V zápase nevalné úrovně sice dřeli, měli šance i smůlu (třikrát trefili tyč), ale všechny body bral nakonec soupeř.

HC Motor České Budějovice - Benátky nad Jizerou 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Jihočeši šli tentokráte do zápasu jako jasný favorit, ale začátek zápasu tomu příliš neodpovídal. Benátky, za něž nastoupili někteří pendlové z extraligového Liberce, začaly nebojácně a hned v 1. minutě pálil těsně vedle Kůdelovy branky Michal Bárta. Pak Motor přežil v klidu dvě oslabení a přišla první smolná chvíle, když Skuhravý po návratu z trestné lavice trefil v 6. minutě pouze tyč. Při své první přesilovce pak domácí soupře pořádně zmáčkli, ale výsledkem byla pouze podruhé nastřelená tyč. Ke gólu pak nevedla ani další přesilovka.

Na začátku druhé části usedl hostující Havlín na trestnou lavici hned na čtyři minuty, ovšem v prachbídně sehrané početní výhodě se do šance dostal až v jejím závěru obránce Moravec, jenže trefil jen výborně chytajícícho Lukáše. Ani jeden celek nevyužil další přesilovku, v té další trefil hostující Havlín rovněž pouze tyč, takže po dvou třetinách byl stav stále bezbrankový.

Chleba se tak lámal v poslední dvacetiminutovce. Ve 43. minutě šli překvapivě do vedení hosté, když Kůdelu nadvakrát překonal Jonák. V 47. minutě přišlo vyrovnání, Šachl se trefil dokonce v oslabení. Vypadalo to, že se Motor nadechuje k náporu, ovšem přibrzdila ho další dvě oslabení. Ty přežil a při vyloučení Skalického diváci očekávali, že padne rozhodující gól. Ten také přišel, ovšem na druhé straně! V oslabení napřáhl Vlach a šokoval jak domácí hráče, tak i fanoušky, kterých přišlo zatím nejméně v této sezóně. V pokračující přesilovce se Jihočeši urputně drali za vyrovnáním, ovšem za Lukášovými zády se zase jen rozezněla tyčka...

Branky a nahrávky: 47. Šachl (Chmelíř, Kuchejda) - 43. Jonák (Bittner), 56. Vlach (Niko). Vyloučení 10:7, využití 0:0, v oslabení 1:1. Rozhodčí: Zubzanda - Jílek, Vavruška. Diváci: 3200.

České Budějovice: Kůdela - J. Novák, Kříž, Chmelíř, Moravec, Prokop, Posmyk - Kotalík, Melka, Skuhravý - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Vaniš, Šperger - Třetina, Rob, Bárta.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): Soupeř si věřil pod dojmem poslední výhry nad Olomoucí. My jsme nezvládli dát gól v úvodních dvou třetinách. Tým se nenastartoval a doplatili jsme na velkou nedisciplinovanost. To se nesmí stávat.

Filip Pešán (Benátky): Mužstvo bojovalo a dobře bruslilo. Častá vylučování hru rozkouskovala. Výborný výkon podal brankář Lukáš.