Motor doma vydřel důležité vítězství, porazil ústecké Lvy 3:2

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 16.11.2013 19:20

Velmi tři důležité body získali dnes v zápase s Ústím nad Labem hokejisté českobudějovického Motoru. Zvítězili doma po boji 3:2 a přerušili tak řadu špatných výsledků, po kterých se v prvoligové tabulce propadli až na 11. místo. Kromě výhry je musela opět potěšit i návštěva, která se vyšplhala k téměř 4000 diváků.

HC Motor České Budějovice - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Jihočechy vedl poprvé jako hlavní trenér Jaroslav Jágr, Radek Bělohlav byl v roli asistenta. Jenže začátek utkání byl jako přes kopírák z posledního domácího duelu s Benátkami nad Jizerou. V úvodních šesti minutách šli domácí dvakrát do oslabení a mnoho nechybělo, aby zejména při druhé ústecké přesilovce neinkasovali. Kůdela v brance se měl co ohánět, aby udržel čisté konto. Skórovat ovšem mohli při své první přesilovce Jihočeši, jenže nesupěl jak Vaniš, tak Šachl. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhou dvacetiminutovku začal Motor náporem, paradoxně však mohl dostat gól. Lvi se totiž dostali do přečíslení dva na jednoho, Rod však naštěstí zvedl puk příliš vysoko a bránu vůbec netrefil. Ukazatel skóre tak změnili domácí v 29. minutě. Zpoza branky přihrál Kuchejda a Ondřej byl na správném místě a zblízka dal první branku zápasu. Po pěti minutách však bylo srovnáno. Hostům se podařil další rychlý protiútok a zcela volný Vávra sám před Kůdelou nezaváhal. Ani jeden tým pak nevyužil přesilovku, takže i v druhé přestávce byl stav nerozhodný.

Závěrečná třetina začala pro Motor šokem. Po minutě a půl napřáhl Pořický a prostřelil Kůdelu - 1:2. S Jihočechy to v té chvíli nevypadalo vůbec dobře. Ve 47. minutě však usedl netrestnou lavici Sklenička a Motor přesilovku využil za pouhých šest vteřin! Kotalík nahodil od modré čáry puk na bránu a Skuhravý tečoval a vyrovnal. A za necelou minutu bylo v Budvar aréně ještě veseleji. Šachl nahrával před bránu, kde se puk od obránce Brože odrazil za Dlouhého záda a domácí tak otočilo vývoj utkání. Ústí pak hrálo půl minuty 5 na 3, ale neuspělo, stejně tak v pokračující výhodě 5 na 4. Sedm minut před koncem sice dali Lvi gól, ale ještě před tím rozhodčí pískal faul jejich útočníka Alinče. Domácí se pak znovu ubránili při vyloučení Skuhravého a když byl minutu před koncem vyloučen hostující obránce Grin, velmi potřebné vítězství si hráči Motoru už pohlídali.

Branky a nahrávky: 29. Ondřej (Kuchejda), 47. Skuhravý (Kotalík, Vaniš), 48. Šachl (Moravec) - 34. Vávra (Sklenička), 42. Pořický (Kloz). Rozhodčí: Smejkal, Souček - Šperl, Zíka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 3828. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

České Budějovice: Kůdela - Novák, Kříž, Chmelíř, Moravec, Prokop, Kotaška - Třetina, Kotalík, Skuhravý - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Přibyl (41. Šperger), Vaniš.

Ústí nad Labem: Dlouhý - Grin, Sklenička, Holomek Smetana, Brož, Vaněk, Černý, Kokeš - Meidl, Roubík, Boháč - Vávra, Alinč, Rod - Baránek, Kloz, Pořický - Dostálek, Hanzl.