Motor na Olomouc nestačil, Hanáci byli lepší

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.11.2013 20:36

Hokejovou lekci dnes udělili hokejisté Olomouce domácímu Motoru České Budějovice. Lepší hosté vyhráli v Budvar aréně 4:0, ačkoliv do zápasu nastoupili pouze s 15 hráči do pole. Domácím nelze upřít bojovnost, hokejovost a kvalita však byly jednoznačně na straně Hanáků.

HC Motor České Budějovice - HC Olomouc 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Jihočeši měli hned v první minutě přesilovku, jenže to je jejich slabá stránka a podle toho to také vypadalo. Hanáci i v oslabení byli nebezpeční a udali tak ráz celému utkání. Lépe bruslili, přesně si přihrávali a tím pádem i lépe kombinovali. Do vedení však mohli jít Jihočeši, kteří však své šance nevyužili a v poslední minutě první třetiny inkasovali. Hanáci názorně ukázali, jak se hraje přesilovka, kterou využili za deset vteřin. Před brankou tečoval puk Herman a rozveselil početnou skupinu olomouckých fanoušků.

Druhou třetinu poznamenalo časté vyloučení na jedné či druhé straně. Motor hrál dokonce minutu a čtvrt 5 na 3, Kotalík měl dvě velké šance, jenže je neproměnil. Zákonitě tak přišel trest. V 37. minutě vybojovali hosté u mantinelu puk, Řípa nahrál Houdkovi a bylo to 0:2. V následujícím oslabení pak podržel Jihočechy i přes inkasované branky dnes velmi dobře chytající Halmoši.

Kontaktní gól měl na hokejce ve třetí třetině Skuhravý, jenže Jihočechům zřejmě nebylo souzeno, aby se gólově prosadili. To se naopak dařilo Hanákům. V 46. minutě vymetl pravou šibenici Selingr a v čase 51:01 se dokonce v oslabení prosadil Vodný. Čtyři tisícovky diváků tak viděly zaslouženou výhru druhého celku tabulky.

Branky a nahrávky: 20. Herman (Houdek, Řípa), 37. Houdek (Řípa), 46. Selingr (Kucharczyk, Kindl), 52. Vodný. Rozhodčí: Petružálek - Černý, Vavruška. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 4021.

České Budějovice: Halmoši - Kotaška, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec - Kotalík, Rob, Skuhravý - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Přibyl, Eberle - Bárta, Třetina, Šperger – Kňazev.

Olomouc: Halász - Houdek, Janáček, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk - Vodný, Selingr, Knotek, Diviš, Řípa, Herman, Kindl, Rác, Pekr, Kucharczyk.

Jaroslav Jágr ( České Budějovice): Ve druhé třetině jsme se mohli vrátit do utkání, to bychom ale museli dát branky. Potom už nás soupeř přebruslil, dobře forčekoval. Nováček Eberle oživil třetí lajnu, určitě tady měsíc zůstane.

Petr Fiala (Olomouc): Kvůli několika zraněním i absentujícím juniorům jsme dnes přijeli s třemi pětkami, kluci ale tempo zvládli. Utkání rozhodly dva okamžiky - když v přesilovce pět na tři nedal Kotalík gól do prázdné branky, a také minela Skuhravého za stavu 0:2. Potom už domácí tolik šancí neměli a my jsme postupem času hráli líp a líp. Výsledek je pro domácí krutý, takto jednoznačné utkání nebylo.