Dynamo porazilo vedoucí Ústí nad Labem a vede druhou ligu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.08.2018 19:57

Ve šlágru 6. kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY porazili dnes fotbalisté českobudějovického Dynama vedoucí Ústí nad Labem a vystřídali ho na čele druhé ligy.

Dynamo České Budějovice - Ústí nad Labem 2:0 (1:0)

Za domácí nastoupila nová posla Grajciar, který v 6. minutě pálil z otočky k levé tyči, ale brankář Lindr stačil vyrazit na roh. Poté však převzali iniciativu hosté a dlouho domácím nic nedovolili. Ve 24. minutě se hnal sám na Křížka hostující Procházka, ale v poslední chvíli si míč příliš ukopl, takže domácí gólman mu stačil skočit pod nohy a balon sebrat. A jak už to tak bývá, udeřilo na druhé straně. Helešic poslal zleva do šestnáctky parádní centr, na který si naskočil Ledecký a hlavou poslal míč k levé tyči a otevřel skóre.

Po přestávce mohl rychle zvýšit Wermke, ale hlavou se na malém vápně neprosadil. Hosté sice dále pohledně kombinovali, ale k žádné šanci to nevedlo. Dynamo se zatáhlo a trpělivě čekalo na své příležitosti. Tak největší přišla dvacet minut před koncem, kdy se Wermke sám řítil od půlky na brankáře, spolu s ním běžel také Ledecký, ale Wermke místo přihrávky zvolil střelu a trefil jen gólmana. Z následného rohu se ale Jihočeši radovali podruhé. Za vápnem napřáhl levačkou Kladrubský a vše před sebou propálil. Za další čtyři minuty se parádně do míče opřel Mršić, trefil však jen břevno, od kterého se balon odrazil před brankovou čáru. Do šancí se pak dostali i hosté, Matějka hlavou mířil jen do náruče Křížka a bombu Jindráčka domácí brankář skvěle zlikvidoval v pádu levou nohou.

Branky: 30. Ledecký, 71. Kladrubský. Žluté karty: Havelka (CEB). Rozhodčí: Hrubeš - Vodrážka, Hock. Diváků: 1985.

Dynamo: Křížek - Kladrubský, P. Novák, L. Havel, Helešic - Javorek, Havelka - Wermke (82. Pouček), Grajciar (64. Gebert), Mršić (87. Táborský) - Ledecký.

Ústí: Lindr - Strada, J. Peterka , Pimpara, Leibl - M. Bílek (78. Matějka) - Krátký (78. R. Dvořák), D. Richter, Miskovič, D. Procházka (72. Šup) - Jindráček.

David Horejš (Dynamo): Čekal nás těžký soupeř a jsme moc rádi, že jsme utkání zvládli. Dostali jsme se do vedení a jsem spokojen hlavně s druhým poločasem, kdy jsme byli aktivní. Za stavu 2:0 nás podržel Zdeněk Křížek. Utkání jsme si pak pohlídali. Divákům se utkání muselo líbit a chtěl bych jim poděkovat za to, že přišli a fandili. Do reprezentační přestávky nás čekají ještě zápasy v poháru s Litoměřickem a v lize v Pardubicích, které chceme zvládnout.

Aleš Křeček (Ústí nad Labem): Jeli jsme do Budějovic s velkou pokorou, ale zároveň jsme chtěli uhrát dobrý výsledek. V první půli jsme hráli aktivně, ale nepovedlo se nám skórovat. I ve druhém poločase jsme hráli velice slušně, i proto jsem hráčům po zápase za výkon poděkoval. Bohužel nám zápas nevyšel výsledkově. Ale gratuluji soupeři k vítězství. Pro diváky to byl velice pohledný zápas, na druholigové poměry velice kvalitní utkání. Budeme v aktivní hře pokračovat i v dalších zápasech.