Dynamo přejelo Žižkov, zimní přestávku přečká jako vedoucí celek druhé ligy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 25.11.2018 20:02

V 16. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si dnes fotbalisté českobudějovického Dynama snadno poradili s posledním celkem tabulky Viktorií Žižkov a po posledním zápase podzimu a zároveň prvním druhé poloviny sezony se před zimní přestávkou usadili v čele tabulky s dvoubodovým náskokem na druhou Jihlavu.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 4:1 (1:1)

V utkání prvního s posledním byli Jihočeši jasným favoritem a od začátku soupeře přehrávali. Již ve 4. minutě pálil Mršić, hostující gólman Hrubeš (nejlepší hráč Žižkova) jeho střelu vytěsnil na roh. O devět minut později našel Novák dlouhým pasem v šestnáctce Wermkeho, ten levačkou vystřelil ale slabě. Po čtvrthodině zahrávalo Dynamo roh a po strkanici ve vápně ukázal rozhodčí na značku pokutového kopu, který následně proměnil Havel. Domácí najednou ubrali, spokojili se s udržováním stavu a přišel zasloužený trest. Centr z levé strany poslal hlavou do sítě Batioja. Chvíli nato mohl poslat Dynamo do vedení střídající Táborský, jeho hlavičku ale Hrubeš parádním zákrokem zneškodnil.

Po poločasové přestávce trvaly pochybnosti o výsledku pouhých patnáct minut. V 62. minutě byl ve velkém vápně faulován Havel a Jihočeši kopali druhou penaltu. Proměnil ji Táborský a z domácích rázem spadla nervozita. Navíc za dvě minuty poslal nádherným pasem Čavoš do šance Mršiče, jenž obloučkem přes gólmana dal na 3:1. Za další dvě minuty mířil Wermke do levé šibenice, ale Hrubeš předvedl další parádní zákrok. V 76. minutě přišla další krásná akce Dynama, Mršić vnikl do vápna a nezištně našel Táborského, který dával do prázdné branky na konečných 4:1.

Branky: 63. (pen.) a 77. Táborský, 16. L. Havel (pen.), 65. Mršić - 38. Batioja. Žluté karty: Řezáč - Musa, Podrazký, Bazal, Mareš. Rozhodčí: Ardeleanu - Melichar, Hock. Diváků: 1041.

Dynamo: Staněk - Řezáč, P. Novák, L. Havel, Helešic (84. Fišl) - Čavoš, Havelka - Wermke (77. Kovaľ), Javorek, Mršić - Ledecký (29. Táborský).

Žižkov: K. Hrubeš - Kaisler (78. Volek), Švejdík, V. Mareš, Bazal - M. Čermák, Batioja, Podrazký, Rondić, Auer (89. Livora) - Musa (29. Trapanovski).

Hlasy trenérů:

David Horejš (Dynamo): Jsme šťastní, že se nám podařilo zvítězit. Dobře jsme do utkání vstoupili a šli do vedení. Pak nás trošku zmrazilo vyrovnání. Ale těší mě, že jsme zápas zvládli jako tým. Ukázala se kvalita týmu, ta rozhodla. Dříve bychom takový zápas nedotáhli do vítězného konce, teď už se nám to podařilo. Byla to hezká tečka za úspěšným podzimem. Ledecký dostal koňara, proto odstoupil. Michal Řezáč zvládl první zápas v sezoně velice slušně. Jsme rádi, že i Dan Fišl dostal šanci.

Miloš Sazima (Žižkov): Dokud jsme měli síly konkurovat domácím, hra byla vyrovnaná. Od zhruba šedesáté minuty nám ale síly došly a pak se jasně ukázala kvalita Dynama, které zaslouženě zvítězilo. Byť jsme po podzimu poslední, tak věřím, že kádr doplníme a zachráníme se.