Proti Brnu předvedlo Dynamo parádní obrat a nakonec vyhrálo 3:2

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.03.2019 20:07

Ve šlágru 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY předvedli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama velký obrat, a i když prohrávali s Brnem po půli 0:2, nakonec vyhráli 3:2 a na čele tabulky tak mají stále čtyřbodový náskok na druhou Jihlavu.

Dynamo České Budějovice - Zbrojovka Brno3:2 (0:2)

Na Střelecký ostrov zavítala dlouho nevídaná návštěva čtyř tisíc diváků, kteří viděli dramatický zápas. V prvním poločase se dlouho nic pořádného nedělo. Vzruch přišel až po půlhodině hry. Při vůbec první střele na bránu trefil hostující Šumbera pravou tyč, míč se od ní ale odrazil do zad brankáře Staňka a skončil v síti. Za další čtyři minuty vedla Zbrojovka už o dvě branky. Štěpanovský parádně našel ve vápně Škodu, který se nádherně uvolnil a poslal balon do levé šibenice. V té chvíli to s Jihočechy nevypadalo vůbec dobře. Navíc když Wermkeho pokus vytěsnil gólman nad břevno a vzápětí selhal Ledecký, jenž zblízka mířil nad branku.

Ve druhém poločase se pak ale děly věci! Gólman Halouska výbornými zákroky proti hlavičce a pak střele Provoda držel Brno nad vodou, ale pak přece jen po rohu inkasoval, zblízka se trefil Havel. V 66. minutě pak přišel zřejmě klíčový okamžik utkání. Domácí obránci se špatně domluvili, následně byl Škoda faulován a rozhodčí nařídil penaltu. Nejzkušenější hráč na hřišti Magera se ale stal smutným hrdinou. Trefil totiž jen tyč a tím jakoby v domácích zažehl raketový motor. Ti se do Zbrojovky pořádně zakousli a jejich přinesl kýžené ovoce. V 69. minutě byl ve vápně faulován Ledecký a střídající Táborský si s penaltou poradil zkušeně a srovnal. O šest minut později pak další střídající hráč Mršić posadil z rohu balon na hlavu Ledeckého a Dynamo dokonalo parádní obrat. Vítězství si pak už vzít nenechalo.

Branky: 55. Havel, 70. Táborský (pen.), 76. Ledecký - 29. Šumbera, 33. Michal Škoda. Žluté karty: Staněk, Helešic - Růsek, Škoda, Šural. Červené karty: 86. Šural. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock. Diváků: 4214.

Dynamo: Staněk - Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic - Čavoš, Javorek - Martan (64. Mršić), Provod, Wermke (46. Táborský) - Ledecký (90. Brandner).

Brno: Halouska - Sukup (83. Zikl), L. Krejčí, Jakub Šural, Eismann - Štepanovský (60. Přichystal), Bariš, Růsek, Šumbera - Magera (76. O. Vintr), Michal Škoda.

David Horejš (Dynamo): Musím poděkovat divákům, kteří přišli. A ti prožili krásný fotbalový večer. Nezačali jsme špatně, ale Brno nás trestalo. O poločase jsme dali do hry druhého útočníka a smekám před klukama, že zápas nevzdali a otočili to. Kluci si zaslouží poděkování. Jsme moc šťastní, že jsme zápas zvládli. Byl to jeden z krůčků k tomu, abychom sezonu zvládli. Nicméně zůstáváme stále nohama na zemi.

Pavel Šustr (Brno): Průběh utkání jste viděli, jsme zklamaní, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Nebyli jsme odvážní a důslední, proto jsme inkasovali. Důležité byly inkasované góly po standardních situacích. Samozřejmě byla důležitá i neproměněná penalta za stavu 2:1. Nicméně utkání mělo ligové parametry, pro diváky skvělý zápas. Domácí byli možná o malinko šťastnější, jinak oba celky podaly nadstandardní výkony.