Dynamo vedlo nad Spartou 2:0, nakonec bralo cenný bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.07.2019 08:45

Plný dům. Vyprodáno, 6681 diváků a zasloužený bod k tomu. Fotbalisté českobudějovického Dynama odehráli v pondělí ve 3. kole FORTUNA:LIGY skvělý zápas proti pražské Spartě, se kterou remizovali 2:2. A nechybělo moc k senzační výhře, Jihočeši vedli v poločase 2:0. V neděli se Dynamo představí v dalším kole opět doma, od 16.30 přivítá Jablonec.

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 2:2 (2:0)

Favorizovaní hosté se v začátku utkání nestačili divit. Už v 2. minutě šel sám na brankáře Schranz, ale pouze nastřelil padajícího Nitu. O dvě minuty později se však Jihočeši radovali. Čolič poslal do vápna jeden ze svých krásných centrů, Provod hlavičkou sice do branky nemířil, ale na malém vápně dobíhající Schranz rovněž hlavou poslal Dynamo do vedení. Černobílí byli na koni a moc nechybělo, aby Čavoš nezvýšil, jeho rána ale mířila nad sparťanskou svatyni. Pak se do hry dostali i zaskočení hosté. Na centr z levé strany si naskočil Kozák, ale hlavičkoval vedle. Závěr poločasu pak přinesl velké drama. Po obrovském závaru v pokutovém území domácích nebylo zřejmé, jestli míč přešel brankovou čáru. Rozhodčí situaci dlouho zkoumal, nakonec šel i k videu a rozhodl ve prospěch Dynama, protože situaci posoudil jako faul na gólmana Staňka. Tím však poločas zdaleka neskončil. Po faulu Hanouska na Ledeckého sudí nařídil pokutový kop, který proměnil Kladrubský - 2:0.

Do druhého poločasu hostující trenér Jílek poslal na hřiště útočníka Tetteha a Sparta se brzy vrátila do hry o body. Z dobrých třiceti metrů natáhl ke střele z první Kanga a placírkou zavěsil ranou o břevno - 2:1. Dvoubrankový náskok si domácí mohli vzít zpět po rychlém přečíslení Schranze s Mršičem, ten však tvrdou ranou pouze rozezvonil břevno. Šance Sparty udržel nad vodou přibližně dvacet minut před koncem Nita. Rohový kop Mršiče se snesl na hlavu Schranze, jehož hlavičku fantasticky vytáhl rumunský gólman. Neproměněných šancí Jihočeši nakonec hodně litovali, protože Sparta vyrovnala. Tetteh si naskočil na přímý kop Kangy a přesnou hlavičkou srovnal na konečných 2:2.

Branky: 4. Schranz, 45+6. Kladrubský (pen.) - 49. Kanga, 82. Tetteh. Žluté karty: Čavoš, Ledecký, Brandner, Kladrubský, Provod - Plavšič, Mat. Hanousek. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Šimáček. Diváků: 6681.

Dynamo: Staněk - Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský - Čavoš, Javorek - Schranz (80. Brandner), Provod, Mršić (90. Martan) - Ledecký (86. Táborský).

Sparta: Nita - Sáček (70. Trávník), Štetina, Costa, Matěj Hanousek - L. Krejčí - Hložek, M. Hašek (46. Tetteh), Kanga, Plavšić - Kozák.

David Horejš (Dynamo): Diváci viděli skvělý fotbal. Na tým jsem hrdý. Do zápasu jsme výborně vstoupili, hráli jsme vysoko a nutili Spartu k chybám. Díky Ivanu Schranzovi jsme vedli, nakonec jsme o poločase vedli 2:0. Po pauze se podařilo Kangovi snížit, pak se zápas lámal. Měli jsme dvě šance, ale Mršič trefil břevno a Schranze vychytal Nita. Nakonec máme bod, bereme ho s respektem a se Spartou má svoji cenu. Zvládli jsme střed hřiště, to bylo důležité. Zápas nás stál hodně sil a jsme rádi, že jsme z něj získali alespoň bod.

Václav Jílek (Sparta): Začátek jsme nezachytili po individuálních chybách, nebylo to nekoncentrovaností. Měli jsme se lépe vyrovnat s nepříznivým stavem. Měli jsme zvýšit aktivitu a zatlačit soupeře, místo toho to byly jen záblesky. Soupeř dobře hru zahustil a chodil na rychlé brejky. Budějovice řešily brejky dobře, mohli jsme několikrát inkasovat potřetí. Ohledně situace ze závěru prvního poločasu jsem rozpačitý z toho, jak se video posuzuje. Ale rozhodně si na výroky nestěžujeme.