Dynamo se s Jabloncem rozešlo smírně, remízu berou oba celky

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.08.2019 20:45

Ve čtvrtém kole FORTUNA:LIGY remizovali dnes fotbalisté českobudějovického Dynama s Jabloncem 1:1. Po prvním poločase vedli Severočeši, když se trefil Sýkora. Ve druhé půli se po krásném přímém kopu srovnal Čolič. Jihočeši tak potřetí v řadě neprohráli a získali další velice cenný bod.

Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 1:1 (0:1)

Po výborném výkonu proti Spartě v minulém kole přivítali Jihočeši na Střeleckém ostrově dalšího těžkého soupeře. Ten však musel rychle vstřebat zklamání po vypadnutí z 2. předkola Evropské ligy a navíc se vyrovnat s absencí hned tří opor (Hübschman, Kratochvíl, Holík). A byli to právě Severočeši, kteří šli rychle do vedení. V 9. minutě vyrobil hrubku stoper Novák, Doležal se dostal zprava do vápna a naservíroval krásně míč Sýkorovi, pro kterého nebyl problém skórovat do prázdné branky. Domácí to hodně ovlivnilo, nehráli v této fázi dobře. Až v 25. minutě se dostali do rychlého brejku, pálil Ledecký a Hrubešem vyražený míč uklidil před dobíhajícím Javorkem na roh jeden z obránců. Jihočechům zatrnulo po půlhodině hry, kdy brankář Staněk vyběhl ven ze šestnáctky, aby odhlavičkoval míč, jenže ten ho přeskočil. Naštěstí byl před Sýkorou stoper Havel a zachránil odkopem další gólovou pohromu.

Poločasová přestávka Dynamu očividně pomohla. Hned po zahájení druhé půle přišla obrovská šance Jihočechů. Mršič poslal zleva centr přes malé vápno, ale Schranz ze dvou metrů mířil vedle branky. O dvě minuty později se však domácí už radovali. Z přímého kopu z 25 metrů se náramně trefil Čolič. Posledních dvacet minut utkání se hrálo nahoru dolů. Více držel míč Jablonec, ale nebezpečněji vypadaly rychlé útočné výpady černobílých. Nelehkou úlohu měl brankář Staněk proti střele Sýkory, ale poradil si a pokus vykopl. V závěru se k zakončení v pokutovém území prodral i Matoušek, ale naštěstí pro domácí přestřelil. Další šance už nepřišly, Dynamo tak doma podruhé za sebou remizovalo.

Branky: 49. Čolić - 9. Sýkora. Žluté karty: Ledecký, Mustedanagič (oba Dynamo). Rozhodčí. Marek - Melichar, Vaňkát. Diváků: 4474.

Dynamo: Staněk - Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský - Havelka (46. Mustedanagić), Javorek - Schranz, Provod, Mršić (81. Kulhánek) - Ledecký (89. Táborský).

Jablonec: V. Hrubý - Jugas, Plechatý, Břečka (85. Petrović), Krob - Jovović (77. Chramosta), T. Pilík, Považanec, Sýkora - Matoušek (90. Breda), Doležal.

David Horejš (Dynamo): Odehráli jsme proti hodně kvalitnímu soupeři dobrý zápas. Mrzí nás, že první poločas ovlivnila branka po hrubé chybě. Pokud chceme pomýšlet na tři body s týmem jako je Jablonec, tak podobné chyby dělat nesmíme. Na druhou stranu jsme se zvedli, hru jsme vyrovnali a Benjamin Čolič se krásně trefil. Zbytek utkání byl vyrovnaný. Jsme trošku zklamaní, chtěli jsme tři body, ale máme jenom jeden. Po čtyřech kolech máme pět bodů, mohli jsme mít víc, ale musíme zůstat pokorní.

Petr Rada (Jablonec): Máme po vyřazení z Evropské ligy plusový bod z venku. Měli jsme málo času mezi zápasy, navíc Budějovice byly podpořeny dobrým výkonem a výsledkem proti Spartě. Jeli jsme na jih trošku zklamaní, ale chtěli jsme bodovat, což se nám nakonec podařilo. Vedli jsme 1:0, Dynamo mělo hodně střel, ale netrefovalo zařízení. Dostali jsme poměrně zbytečný gól na 1:1, pak už nás soupeř moc nezatlačil. Bod je tedy nakonec asi spravedlivý a ceníme si ho.