Dynamo doma poprvé vyhrálo, zvládlo duel se Zlínem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 01.09.2019 20:40 - Aktualizováno: 01.09.2019 20:41

V osmém kole Fortuna ligy porazilo dnes českobudějovické Dynamo doma Zlín 2:0 a na Střeleckém ostrově tak letos poprvé zvítězilo. V dalším kole po reprezentační přestávce pojedou Jihočeši do Ostravy.

Dynamo České Budějovice - Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Fotbal to byl spíše průměrné úrovně, ve kterém byli domácí v prvním poločase lepší, hosté předvedli velmi špatný výkon. V 18. minutě se ocitl ve velké šanci Schranz, ale zblízka jen trefil hostujícího gólmana Dostála. O pět minut později se ale už Dynamo radovalo. Ledecký vysunul do vápna Brandnera, který dělovkou otevřel skóre. Míč se od břevna odrazil do sítě. Schranz pak v další šanci nastřelil břevno, ale už předtím rozhodčí odmával ofsajd.

Hned na začátku druhé půle po rohu hlavičkoval ledecký, ale jeho pokus hosté z brankové čáry odvrátili. Zlín pak začal Jihočechy přehrávat, které po necelé hodině hry podržel proti střele Železníka brankář Staněk. Útočník hostů se pak dostal k hlavičce a trefil břevno. A byl znovu Železník, který se po chybě Havla hnal sám na Staňka, jenže šanci trestuhodně zahodil, když vůbec netrefil branku. Místo Ledeckého pak přišel na hřiště Rabušic a nová posila dala domácím definitivní klid na tři body. Po rohu Čoliče si právě Rabušic naskočil na míč hlavou, trefil sice tyč, ale od ní se odrazil balon do zad Dostála a do branky. Poslední zápas odehrál za Jihočechy Provod, jenž tu hostoval z Plzně. Ta ho nyní prodala do Slavie Praha.

Branky: 23. Brandner, 84. Rabušic. Žluté karty: Čavoš – Džafić. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Hock. Diváků: 3447.

Dynamo: Staněk - Čolić, Havel, Kulhánek, Provod - Čavoš, Havelka (80. Novák) - Brandner, Javorek, Schranz (89. Helešic) - Ledecký (72. Rabušic).

Zlín: Dostál - Hlinka, P. Buchta, Azackij (74. Pejša) - Džafić (66. Hnaníček), Mašek, Jiráček, Podio (5. Železník), Čanturišvili - Fantiš, Poznar.

David Horejš (Dynamo): Jsme nesmírně rádi, že jsme doma konečně získali tři body. První poločas jsme hráli velice dobře, vysoko jsme napadali, dostávali jsme soupeře pod tlak. Dali jsme branku a vedli. Po pauze nás Zlín trošku zatlačil, my jsme čekali na brejky a šance. Naše vítězství stvrdil Michael Rabušic, který prožil skvělou premiéru. Navíc jsme neinkasovali, což mě také těší. Jsou to velice důležité tři body.

Josef Csaplár (Zlín): Jsem smutný a naštvaný. Hned v úvodu jsme museli střídat Podia. První poločas nechápu, hráli jsme bez nálady, bez nasazení. Druhý poločas už byl lepší, dostávali jsme se do hry. Nevyužili jsme šance, pak jsme podruhé trošku smolně inkasovali. Mrzí mě hlavně první poločas, ten nám zápas prohrál.