Lvíčata začala kvalifikaci o Evropu vítězně, porazila Litvu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 06.09.2019 22:28

Fotbaloví reprezentanti do 21 let porazili dnes v Českých Budějovicích v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2021 Litvu 2:0 a splnili tak roli papírového favorita. Neměli to ale vůbec jednoduché, Litevci hodně odolávali.

ČR - Litva 2:0 (1:0)

Čeští mladíci byli od úvodu častěji u míče, ale do žádné větší šance se nedostali. To na druhé straně v 8. minutě Šešplaukis křížnou ranou protáhl gólmana Jedličku. V 16. minutě se ale radovali domácí. Po rychlé akci Matouška netrefil míč ideálně Sadílek, ale balon doletěl k Vaníčkovi, jenž otevřel skóre. Čechy náskok ovšem ukolébal a do hry se dostali i hosté. Utkus z přímého kopu nebezpečně prověřil českého gólmana, který míč jen vyrazil před sebe a jeden z obránců ho naštěstí odkopl na roh. V závěru poločasu zahrával přímý kop na druhé straně Matoušek, ale brankář jeho střelu efektně a zároveň efektivně zneškodnil.

Po změně stran hráli už prakticky jen čeští reprezentanti. Po hodině hry trefil po Holíkově centru Vaníček hlavou tyč. V 68. minutě se Šašinka prodral do vápna a byl faulován, sám pak nařízenou penaltu bezpečně proměnil a dodal českému týmu klid. Litevci se na odpor vůbec nezmohli. Naopak jejich brankář Krapikas je zachránil před dalšími pohromami, když zneškodnil nájezdy Hložka a Žitného.

"Druhý gól nás uklidnil, mohli jsme pak přidat i další," řekl po zápase trenér Karel Krejčí. "Kravinami a individuálními chybami jsme soupeře pouštěli do standardek, z nichž hrozil nejvíc. Na můj vkus jich bylo až moc," říkal Krejčí, který pochválil atmosféru na stadionu, jenž byl velmi slušně zaplněn.

Češi si tak připsali do kvalifikační skupiny první tři body, o další zabojují 10. října, kdy doma přivítají Řecko.

Branky: 16. Vaníček, 68. Šašinka z pen. Rozhodčí: Laforge - Monteny, Cremers (všichni Belg.). ŽK: Vaníček, Matoušek, Granečný, Sadílek, Krejčí - Milašius, Uzéla. Diváků: 3823.

ČR: Jedlička - Holík, Chaluš, Plechatý, Granečný - Krejčí, Sadílek - Matoušek (89. Graiciar), Hložek (83. Havelka), Vaníček (74. Žitný) - Šašinka.

Litva: Krapikas - Antanavičius (82. Ramanauskas), Šatkus, Armalas, Levšin - Stočkunas (62. Vareika), Utkus (46. Kloniunas), Megelaitis (75. Uzéla), Šešplaukis, Milašius - Jankauskas (75. Dolžnikov).