Důležitý duel Dynamo zvládlo, porazilo Bohemians 1905

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 06.10.2019 18:45

Ve 12. kole FORTUNA:LIGY vyhráli dnes fotbalisté českobudějovického Dynama v pro ně velmi důležitém zápase nad pražskými Bohemians 1905 3:2.

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 3:2 (1:0)

Dynamo vstupovalo do zápasu jako poslední celek tabulky bodovalo po třech porážkách v řadě, takže bylo jasné, že už musí bodovat, a to nejlépe za tři body. Už ve 4. minutě se po parádní Brandnerově přihrávce ocitl před brankářem Fryštákem sám Ledecký, ale z tohoto duelu vyšel lépe hostující hráč, který vyrazil míč na roh. V ještě lepší pozici pro skórování se o pět minut později ocitl na druhé straně Záviška, ale asi i teď se diví, jak mohl pouze nastřelit nohu padajícího Křížka. Do vedení tak šli přece jen Jihočeši, když po rohu otevřel skóre hlavou Ledecký. Záhy mohlo být srovnáno, ale Bartkovo střelu zblokovala domácí obrana.

Po přestávce netrvalo dlouho a Dynamo se znovu radovalo. Důrazný Schranz odstavil v souboji ve vápně jednoho ze stoperů a nekompromisně zavěsil. Jenže místo toho, aby domácí hráči soupeře dorazili, nepochopitelně přestali hrát a na hřišti existovali pouze Klokani, jejichž tlak byl drtivý. Dynamo si svou pasivitou říkalo o gól, který také přišel, když se nádherně trefil Bartek. Bohemians se hnali za vyrovnáním, ale Jindřišek na půli hřiště hrubě chyboval, do rychlého protiútoku se vydal Mršić, v šestnáctce báječně přihrál Ledeckému, který do odkryté branky dal třetí branku domácích. Klidní ale být Jihočeši rozhodně být nemohli, protože pět minut před koncem snížil Jakub Rada. Tři body však nakonec Dynamo již nepustilo.

Branky: 18. Ledecký, 51. Schranz, 82. Ledecký - 68. Bartek, 85. Rada. Žluté karty: Javorek - Ugwu, Podaný. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Melichar: Diváků: 4252.

Dynamo: Křížek - Čolić, L. Havel, Sivok, P. Novák - Čavoš, Havelka (27. Kulhánek) - Schranz (90. Helešic), Javorek, Brandner (76. Mršić) - Ledecký.

Bohemians 1905: Fryšták - M. Havel, Hůlka, Pokorný, Bartek - Jindřišek, J. Rada - Záviška (87. Köstl), Vaníček (46. Podaný), Vodháněl - Ugwu (46. Nečas).

Hlasy trenérů:

David Horejš (České Budějovice): Kdo dnes přišel na stadion, nemusel litovat. Viděl pět gólů a dobrý fotbal. Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli. Tlak na nás byl. Věděli jsme, že bod potřebujeme. Z tohoto pohledu bylo utkání strašně těžké. Viděli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. První půli jsme byli lepší. Dali jsme branku, šli do vedení, sbírali odražené míče a hráli jsme to, co jsme chtěli. Druhý poločas jsme měli výborný vstup. Dali jsme gól na 2:0. Projevila se nezkušenost týmu. Nechali jsme se zatlačit. Bohemka si vytvořila tlak, přišel gól na 2:1. Pak jsme dali do hry Mrsiće. Hru oživil. Dali jsme třetí gól a zdálo se, že utkání v klidu dohrajeme. Zase jsme inkasovali, zase to bylo drama. Klukům ale musím poděkovat. Jsme šťastní, že jsme získali tři body.

Martin Hašek (Bohemians Praha 1905): Poměrně často hodnotím po zápasech, že máme rozdílnou úroveň výkonů v poločasech. Dnes to byl od nás v prvním poločase sterilní, bezkrevný výkon. Nepropadali jsme dozadu, ale hra neměla šťávu. Dopředu jsme nebyli nebezpeční a hra nemohla bavit. Nepřispěli jsme ke kvalitě hry. Prohrávali jsme jedna nula a v poločase jsme udělali změny. Vystřídali jsme hráče na i pod hrotem a dali tam dva rychlostní typy. Změny měly za důsledek, že ve druhém poločase jsme byli lepší. Fotbal mě bavil, byl plný pohybu a vtáhl diváka do děje. Pořád se něco dělo. Bylo to napínavé. Nejprve jsme dostali gól na 2:0. Trochu s námi zatřásl, ale knock-out to nebyl. Podařilo se nám vytvořit tlak. Za stavu 1:2 jsem byl přesvědčený, že když srovnáme, tak vyhrajeme. Pak přišla ztráta míče a soupeř nás potrestal z ojedinělé akce. To nám vzalo vítr z plachet. Přesto se hráči zmobilizovali, dali na 2:3 a mohli jsme pomýšlet i na bod. Podaný měl v závěru gólovou šanci, ale centr netrefil dobře.