Dynamo si poradilo s Karvinou, vyhrálo potřetí v řadě

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 27.10.2019 19:39 - Aktualizováno: 27.10.2019 19:39

Fotbalisté českobudějovického Dynama si v dnešním 14. kole FORTUNA:LIGY poradili bez vážnějších problémů doma s Karvinou 3:0 a vyhráli potřetí v řadě. Díky tomu poskočili na 11. místo tabulky. Ve středu 30. října přivítají černobílí na Střeleckém ostrově v poháru pražskou Spartu (17.00).

Dynamo České Budějovice - MFK Karviná 3:0 (2:0)

Trenér Karviné František Straka v minulosti vedl České Budějovice, kde se narodil. Dnes se na jih Čech vrátil s Karvinou, ale byl to hořký návrat. Domácí byli od úvodního hvizdu lepší zejména v zakončování. V 17. minutě fauloval ve vápně brankář Hrdlička domácího Brandnera a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Jeho exekutora Havla nezaskočilo ani dvouminutové ošetřování Dreksy a penaltu suverénně proměnil. Dreksa už se na trávník nevrátil, vystřídal ho Kouřil. Jihočeši se do poločasu radovali ještě jednou. V 26. minutě vyrobil po rohovém kopu hrubku Ndefe a byl to znovu Havel, kdo dal gól, tentokráte hlavou. O tři minuty později pak všem aktérům zápasu zatrnulo při srážce tří hráčů - domácího Brandnera a hostujících kouřila a Ndefeho. Kouřil musel kvůli zranění střídat, Ndefeho hlavu ozdobil obvaz.

Brzo po přestávce přišla pro Jihočechy uklidňující gólová pojistka. Brandner v 52. minutě šel do rychlého protiútoku, míč přenechal Schranzovi a ten sám před brankářem levačkou nezaváhal. Po vyloučení hostujícího Bukaty v 59. minutě už nebylo o vítězi duelu pochyb, Jihočeši si výsledek v poklidu pohlídali.

Branky: 19. (z pen.) a 26. Havel, 52. Schranz. Žluté karty: Ledecký - Bukata, Hrdlička. Červené karty: 59. Bukata. Rozhodčí: Pechanec - Váňa, Ratajová. Diváků: 3871.

Dynamo: Drobný - Čolić, Havel, Sivok, Novák - Schranz, Havelka (85. Čavoš)- Brandner (67. Táborský), Javorek, Mršić (82. Ekpai) - Ledecký.

Karviná: Hrdlička - Ndefe (51. Janečka), Dreksa (21. Kouřil, 32. Čonka), Rundić, Krivák - Ba Loua, Marek Hanousek - Jan Moravec, Bukata, Lingr - Petráň.

Ohlasy trenérů:

František Straka (Karviná): Brzké střídání narušilo naše plány, které jsme měli. Zažil jsem hodně, ale čtyři zranění hráči a jeden vyloučený, to je už hodně hustý kafe. Dynamo ale vyhrálo naprosto zaslouženě. Bylo důraznější a efektivnější po našich katastrofických chybách. Do reprezentační přestávky jsme měli jednu z nejlepších obran a teď se nám to rozpadlo a máme skoro nejhorší. Vstoupili jsme do utkání dobře. Individuální chyby nás ale srazily. I ta zranění nás hodila zpátky. Pak byla otázka, jestli se vzchopíme. Naše koncovka byla bez finální fáze. To nás trápí. Ba Loua už hrát opravdu nemohl, ani kdyby byl stav zápasu vyrovnaný. S vykloubeným ramenem, to opravdu nejde. Proto jsme dohrávali o devíti.

David Horejš (Dynamo): Jsem moc rád, že se nám podařilo zvítězit, že jsme dokázali potvrdit cenné body z Olomouce. Moc si vážíme toho, že jsme vyhráli třikrát po sobě. Je to další povzbuzení do práce. Karviná má dobré mužstvo. Venku to potvrzovala, ale my si šli pro výhru od první minuty. Rozdílové bylo trestání chyb. Povedl se nám vstup do druhého poločasu. Když jsme dali na tři nula, pak už jsme hru kontrolovali. A že jsme nedali víc gólů" Možná to vypadalo tak, že jsme nebyli tolik hladoví, ale nechtěli jsme jančit. Chtěli jsme hru kontrolovat.