Dynamo v poháru skončilo, nepřešlo přes Spartu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.10.2019 20:05

Ve 4. kole poháru MOL CUP, tedy v osmifinále, nestačili dnes fotbalisté českobudějovického Dynama na domácím hřišti na pražskou Spartu, které podlehli 0:4 z poháru tak vypadli. Výsledek je pro Jihočechy až příliš krutý.

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 0:4 (0:2)

Hned v úvodu zápasu zahrávalo Dynamo dva rohové kopy, před brankou Sparty byly pořádné závary, ale gólový efekt z toho nebyl. Do další šance se dostal v 5. minutě Mrśič, ale z malého vápna hlavičkoval pouze do gólmana Nity, který si vzápětí skvěle poradil s bombou Ledeckého. Po deseti minutách přišla první šance Pražanů, ale Hložek mířil vedle. V 26. minutě se už Sparta radovala. Hložek posunul do vápna na nabíhajícího Hanouska a ten míč uklidil přesně k levé tyči. Vyrovnat mohl Brandner, ale jeho střelu vytáhl Nita na roh. A přišel druhý gól v síti domácích. Hanousek tvrdě vystřelil a jeho pokus na hraně ofsajdu tečoval Kozák - 0:2.

Po přestávce pak hosté definitivně utlumili šance Jihočechů na nějaký zvrat. V 51. minutě se na levé straně krásně proháčkoval Hanousek a centrem přesně našel před brankou volného Kozáka, pro kterého nebyl problém dát hlavou do prázdné klece. Skóre pak za dalších deset minut uzavřel nádhernou trefou do šibenice výborně hrající Hanousek.

Branky: 26. a 61. Hanousek, 38. a 51. Kozák. Žluté karty: Brandner, Kladrubský. Rozhodčí: Orel - Blažej, Cihlář. Diváků: 6117.

Dynamo: Staněk - Kladrubský, Havel, Sivok, Novák (80. Helešic) - Javorek, Čavoš - Schranz (55. Ekpai), Brandner (62. Táborský), Mrśič - Ledecký.

Sparta: Nita - Sáček, Kaya, Lischka, Hanousek - Vindheim, Hašek, Kanga (67. Krejčí), Trávník, Hložek (73. Frýdek) - Kozák (80. Juliš).

David Horejš (Dynamo ČB): Zápas bych hodnotil ze dvou pohledů. První je výsledek a druhý předvedená hra. Výsledek je špatný. Prohrát doma 0:4 není nic pěkného. Co se týče hry, tak se nemáme za co stydět. Zápas se rozhodoval v prvních třiceti minutách. To jsme byli aktivnější. My ale první šanci neproměnili. Sparta nás potrestala. Vytěžila góly z našich hrubých chyb. Za stavu 2:0 už se to těžko otáčí. Ve druhé půli to třetí gól rozhodl. Sparta pak už zápas kontrolovala. Chtěli jsme postoupit, takže nás výsledek mrzí.

Václav Jílek (Sparta Praha): Nechtěli jsme dělat moc změn. Věděli jsme o důležitosti zápasu. Vsadili jsme na osvědčené vazby, které začaly fungovat. Oprávněnost změny byla třeba u Matěje Hanouska. Utkání zvládl produktivitou nadstandardně. Vstup do zápasu jsme neměli dobrý. Soupeř měl dvě situace, kdy se mohl radovat. Nás podržel výborný Nita. Druhý poločas jsme soupeře kromě jedné šance do ničeho nepustili. Pak jsme to celkem jasně kontrolovali. Myslím si, že to byla taková kontrola, kterou bych si představoval. První poločas jsme v pohodě nedohrávali a ve druhé půli už to bylo zjevné. Bylo vidět, co dělá hlava. Po třetím gólu hráči už hráli uvolnění.