Dynamo porazilo Příbram a má na svém kontě už 30 bodů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 08.12.2019 18:17

V 19. kole FORTUNA:LIGY porazili dnes fotbalisté českobudějovického Dynama na Střeleckém ostrově Příbram 2:0 a mají na svém kontě už 30 bodů. Osm zápasů v řadě už neprohráli, z toho sedm bylo vítězných. Podzimní část sezony zakončí Jihočeši příští neděli na hřišti pražské Slavie (17.00).

Dynamo České Budějovice - FK Příbram 2:0 (1:0)

Nejdříve se gratulovalo domácímu obránci Novákovi, který nastoupil k 200. zápasu za černobílé. Úvod utkání pak byl hodně divoký. Hned ve druhé minutě Čolićova rána z trestného kopu olízal břevno, vzápětí po Mršičově centru pálil Havelka nad. Na druhé straně po špatném Čavošově odkopu byl sám před gólmanem Slepička, Drobný jeho volej vytěsnil na roh. V 9. Minutě přišla vynikající akce Mršiće. Utekl po pravém křídle, nádherně dal do vápna Ledeckému a ten potvrdil roli kanonýra. Míč poslal přesně k pravé tyči a Dynamo šlo do vedení. Příbram poté převzala otěže hry do svých rukou, ale Jihočeši jí prakticky nepustili do žádné šance.

Také po vstupu do druhého poločasu byli hosté aktivnější, střelu střídajícího Zemana vytěsnil Drobný na roh, stejně tak Květův pokus. Gól přišel, ale na druhé straně. V 50. minutě Čolić centroval z trestného kopu do vápna, kde si míč našel Havel a nekompromisně zavěsil - 2:0. To Jihočechů, hodně pomohlo, rázem byli pány na hřišti a zanedlouho mohli náskok zvýšit. Brankář Kočí fauloval ve vápně Čavoše a rozhodčí nařídil penaltu. K exekuci se postavil Havel, ale branku přestřelil. Dynamo pak zkušeně kontrolovalo hru a připsalo si další tři body.

Branky: 9. Ledecký, 50. Havel. Žluté karty: Ledecký, Sivok - Šimek, Petrák. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. Diváků: 4114.

Dynamo: Drobný - Čolić, L. Havel, Sivok, P. Novák - Schranz (85. Táborský), Čavoš - Javorek, Havelka, Mršić (78. Ekpai) - Ledecký (69. Brandner).

Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanović - Antwi (46. Ma. Zeman), Petrák, Polidar, Květ (65. Alvir), Jan Rezek - Slepička (80. Stuparevič).

Hlasy trenérů:

David Horejš (Dynamo): Dneska obrovská spokojenost. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Po dlouhé době jsme do zápasu vstupovali v roli favorita. Hráče jsme na to připravovali. Po vedoucím gólu jsme přenechali aktivitu hostům, ale do ničeho je nepustili. Ve druhém poločase jsme byli po druhém gólu jasně lepším týmem. Mohli jsme přidat i třetí gól a pak by bylo úplně rozhodnuto, ale i tak jsme utkání dokázali dovést do vítězného konce. Klukům je potřeba poděkovat. Sivok dostal čtvrtou žlutou. Mrzelo to jeho i nás. Je to pro nás ztráta, protože je to náš klíčový muž. Věřím, že ho dokážeme na Slavii nahradit. Jsou tam připravení další hráči, kteří šanci dostanou, a doufám, že ji chytí.

Roman Nádvorník (Příbram): Věděli jsme, že nás bude čekat těžký zápas. Budějovicím se daří. Zato my nejsme schopni dát góly ani z vyložených situací. Zápas začal trochu divoce. Budějovice měly dvě šance hned v úvodu, my také Slepičkou a gólman to chytil zázračně a Budějovice pak ze svého tlaku daly gól. My jsme pak převzali otěže zápasu, měli jsme tam závary, ale byli jsme neškodní. V poločase jsme si řekli, že bychom chtěli srovnat hru. Dali jsme do hry víc útočné hráče. Do deseti minut jsme dostali gól na dva nula, a tím se zápas rozhodl. Budějovice zaslouženě vyhrály. Venku jsme nebodovali, dostali šanci další hráči z lavičky, aby se předvedli a ukázali.