Dynamo vstoupilo do jarní části ligy parádní výhrou nad Mladou Boleslaví

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.02.2020 21:08

Skvěle zahájili fotbalisté Českých Budějovic jarní část FORTUNA:LIGY. Doma dnes v televizním utkání zvítězili nad Mladou Boleslaví 3:0. O triumfu rozhodli Jihočeši v první půli, kdy se trefili Čavoš, Havelka a Schranz. České Budějovice tak v tabulce svého soupeře přeskočily a posunuly se na páté místo. Mladá Boleslav klesla na šestou pozici.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)

Dynamo bylo od úvodního hvizdu jasně lepší. V jejich první brance sehrálo roli štěstí, když Čavošovu střelu tečoval Pudil, míč změnil směr a brankář Šeda na to nedokázal reagovat. Vzápětí po rohovém kopu hlavičkoval Sivok a hostující brankář předvedl skvělý zákrok. Netrvalo to však dlouho a Střelecký ostrov byl znovu na nohou. Havelka v 19. minutě z necelých 20 metrů napálil míč, který zapadl přesně pod břevno, nádherný gól. To však nebylo ještě všechno. Po jednom z rohů trefil Havel břevno a o chvíli později se Jihočeši gólově prosadili potřetí. Sivokovu hlavičku sice Šeda vyrazil, jenže k míči se dostal Schranz a tvrdou střelou z úhlu zvýšil na 3:0. Dynamo pak aktivní hrou prakticky až do konce zápasu Mladé Boleslavi nedalo naději na lepší výsledek.

Branky: 15. Čavoš, 19. Havelka, 38. Schranz. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Ardeleanu (video). ŽK: Budínský, Jiří Klíma, Křapka (všichni M. Boleslav). Diváků: 3188.

Dynamo: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Brandner (68. Mészáros), Havelka, Javorek (76. Šulc), Čavoš, Mršič (85. Ledecký) - Schranz.

M. Boleslav: Šeda - Douděra (46. Zelený), Pudil, Jakub Klíma, Křapka - Ladra (46. Jiří Klíma), Budínský, Hubínek, Janošek, Fulnek (83. Hönig) - Wágner.

David Horejš (Dynamo): Jsme velice rádi, jak jsme do jarní části vstoupili. Ještě více nás těší, jakým stylem jsme se prezentovali. První poločas byl z naší strany velice dobrý. Vytvořili jsme si náskok, který mohl být ještě vyšší. Ve druhém jsme podali zkušený výkon, kdy jsme kontrolovali hru a mohli naším fanouškům dopřát povedenou výhru. Už ve čtvrtek jsem z hráčů cítil, že mají velkou chuť do hry, což si přenesli i do zápasu.

Jozef Weber (Mladá Boleslav): Gratuluji soupeři k výhře a k tomu, že dokázal navázat na výkony z podzimní části. Je to pro nás drtivá porážka, o které rozhodl především první poločas. Bylo to nejhorších čtyřicet pět minut za dva roky, co jsem u týmu. Soupeř měl lepší pohyb, díky čemuž se dostával do šancí a následně i skóroval. Ve druhém poločase už nás soupeř k ničemu nepustil a hlídal si svůj náskok.