V boji o čtvrté místo Dynamo s Baníkem prohrálo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.02.2020 21:46

Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli v dnešní předehrávce 23. kola FORTUNA:LIGY v boji o čtvrté místo s Baníkem Ostrava 0:2.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

V prvním poločase byli hosté, které přijelo podpořit velké množství jejich fanoušků, jednoznačně lepší než Dynamo. To si nevědělo rady s aktivní hrou Baníku, který vyrukoval s vysunutým presinkem. Jihočeši si nevěděli rady zejména s levým obráncem Holzerem, který poslal svým spoluhráčům několik nebezpečných centrů. Potočného a De Azeveda ale skvěle vychytal brankář Drobný. Následně mu pomohla i tyč, kterou trefil Kuzmanovič. V 41. minutě už se ale srbský hráč prosadil gólově. De Azevedovu střelu vyrazil Drobný a Novák při odkopu trefil Kuzmanoviče, od kterého se míč dostal do sítě.

Druhá půle byla ze strany domácích o úplně něčem jiném. Dřeli a vytvářeli si i šance. Ale Mršič v dobré pozici těsně minul a hlavičku střídajícího Šulce zlikvidoval brankář Laštůvka. Ještě předtím upaloval na druhé straně sám na Drobného Holzer, ale nedal. Vyrovnání měl na hlavě Sivok, ale v 81. minutě z pár kroků mířil nad břevno. Baník pak v závěru udeřil z brejku, po Šašinkově přihrávce v 89. minutě v úniku nezaváhal střídající Smola.

Branky: 41. Kuzmanovič, 89. Smola. Rozhodčí: Klíma - Caletka, Batík - Houdek (video). ŽK: Kaloč, Pokorný, Laštůvka, Fleišman (všichni Ostrava). Diváků: 5702.

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Čavoš, Havelka - Brandner (60. Mészáros), Javorek (46. Šulc), Mršič - Schranz (80. Ledecký).

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Stronati, Holzer - Kaloč (88. Smola), Jirásek - De Azevedo (64. Reiter), Kuzmanovič (48. Hrubý), Potočný - Šašinka.

David Horejš (Dynamo): Jsme zklamaní, že jsme nenavázali na předchozí zápasy. První poločas byl z naší strany velice špatný. Bez agresivity a bez soubojů. Baník měl velkou kvalitu a nás podržel Drobný. Dostali jsme smolný gól, o který jsme si ale trochu koledovali. Druhý poločas byl úplně někde jinde. Střídání hru oživila. Baník jsme přitlačili. Dnes se rozhodovalo ve vápnech, a i když jsme šli za vyrovnáním a slušela by tomu remíza, tak jsme branku nevstřelili a nemáme ani bod. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První špatný, druhý snesl měřítko, ale proti Baníku se nedá hrát jen 45 minut. Není proč věšet hlavu. I když jsme smutní, jedeme dál.

Luboš Kozel (Baník): Samozřejmě musím být spokojený. Tři body jsou velmi cenné. Myslím si, že jsou i zasloužené. První poločas jsme podali nejlepší výkon na jaře. Ofenzivní fáze byla velmi dobrá. Za první půli jsme měli čtyři stoprocentní šance. Nám dělá trochu problém střílení branek a jsem rád, že jsme alespoň tu jednu proměnili. Myslím si, že to bylo zasloužené vedení. Druhý poločas jsme na výkon z toho prvního moc nenavázali. Domácí mají kvalitu a dalo se čekat, že to nevydrží celé utkání. Odešel nám Kuzmanovič. Trochu to výkon poznamenalo a dostali jsme se pod tlak. Nebyli jsme schopní podržet míč. Hráli jsme to brejkově, dvě šance jsme měli, ale rozhodli až v předposlední minutě.