Dynamo otočilo proti Teplicím skóre třemi brankami a bralo plný počet bodů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 10.06.2020 20:59

Fotbalisté českobudějovického Dynama porazili v dnešním 29. kole FORTUNA:LIGY doma Teplice 3:1, základní část zakončí v neděli v Opavě (17.00).

Dynamo České Budějovice - Teplice 3:1 (0:0)

Hned v začátku se dostal do dvou šancí teplický Řezníček. Hostující útočník, který to na Střeleckém ostrově dobře zná z dob, kdy oblékal černobílý dres, si však na gólmana Drobného nepřišel. Pak se dlouho nic moc nedělo, až po půlhodině se v šanci ocitl domácí Kladrubský, jeho střelu po zemi ztlumil Grigar. Po několika minutách se udála zásadní věc - hostující Radosta se během tří minut vykartoval a po dvou žlutých samozřejmě následovala červená a odchod do sprch. Půle ale skončila bez branek.

Na začátku druhého poločasu přišel pro Dynamo šok - i v oslabení se totiž podařilo teplickým fotbalistům otevřít skóre. Mareš našel Řezníčka, který uplatnil svůj důraz a střelou na přední tyč pokořil Drobného - 0:1. Odpověď však přišla brzy. Schranz našel zprava prudkým centrem Šulce, který oslavil svou první branku v dresu Dynama - 1:1.Pak už se projevila převaha Jihočechů. Schranz sice nejdříve netrefil po centru Kladrubského hlavou branku, ale po následném rohu a závaru poslal právě on domácí do vedení. Závěr zápasu už si domácí hlídali a v poslední minutě navíc upravili na konečných 3:1, když rychlý brejk zužitkoval druhou brankou v zápase Šulc.

Branky: 52. Šulc, 80. Schranz, 90+3. Šulc - 47. Řezníček. ŽK:Talovierov, Táborský, Čolič - Radosta, Kučera. ČK: 36. Kučera. Rozhodčí: Franěk - Vlček, Flimmel.

Dynamo: Drobný - Čolić, Sivok, Kladrubský, Talovierov - Čavoš (77. Javorek), Kulhánek - Brandner (53. Mršić), Šulc, Mészáros (53. Táborský) - Schranz (88. Havel).

Teplice: Grigar - Nazarov, Čmovš, Mareček, Žitný - Černý (84. P. Mareš), Žitný, Kučera, Trubač (84. Toutou Mpondo), Radosta, J. Mareš (81. Moulis) - Řezníček.