Do finále skupiny o Evropu Dynamo přes Mladou Boleslav neprošlo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 27.06.2020 20:11 - Aktualizováno: 28.06.2020 19:55

Fotbalisté českobudějovického Dynama v odvetě semifinále skupiny o Evropu prohráli dnes doma s Mladou Boleslaví 0:2 a jejich účinkování v letošním ročníku FORTUNA:LIGY skončilo. Před týdnem vyhráli Středočeši 2:1.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)

Jihočeši přitom nevstoupili do utkání vůbec špatně. Hned ve 2. minutě se do šance dostal Čolič, jeho ránu Šeda vyrazil. O pět minut později však přišla pro Dynamo ledová sprcha. Po rohovém kopu zůstal ve vápně trestuhodně úplně volný Zelený a hlavou poslal míč k pravé tyči a otevřel skóre. Od té chvíle byli domácí jako opaření. Nedařilo se jim vůbec nic, hře chyběl náboj, jako kdyby měli zataženou ruční brzdu. Pouze Schranz se ocitl v 24. minutě v šanci, se kterou si ale Šeda poradil.

Kdo čekal po obrátce tlak Dynama, byl zklamaný. Iniciativnější byli hosté. Po deseti minutách se však Jihočeši zvedli a hnali se za vyrovnáním. Jenže Táborský na centr Kladrubského nedoskočil a Dynamo naopak podruhé inkasovalo. Hosté se dostali ke střele zpoza vápna, kterou tečoval Jiří Klíma do protipohybu Křížka. Domácí reklamovali ofsajd. Rozhodčí zkoumal situaci u videa a poté branku uznal. V té chvíli by museli dát domácí čtyři branky, aby postoupili. Nedali však ani jednu. Přesto chvíli před koncem zněl Střeleckým ostrovem mohutný aplaus vestoje. V 87. minutě totiž střídal domácí kapitán Tomáš Sivok, pro kterého to bylo poslední profesionální utkání v bohaté kariéře, ve které navlékl i kapitánskou pásku národního celku.

Branky: 8. Zelený, 64. Jiří Klíma. Žluté karty: Mészáros, Čolić (oba Dynamo). Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkát. Diváků: 1630.

Dynamo: Křížek - Čolić, Sivok (87. Talovierov), L. Havel, Kladrubský (74. Novák) - Čavoš, Javorek (46. Havelka), Mészáros (46. Táborský), Šulc, Mršić (74. Brandner) - Schranz.

Ml. Boleslav: Šeda - Tatajev, Zelený, Túlio (85. Mazuch), Křapka - Jiří Klíma (65. Wágner), Ladra (66. Douděra), Janošek, Budínský (80. Mašek) - Fulnek (85. Stránský), Jakub Klíma.

David Horejš, trenér Dynama ČB: Věřili jsme, že máme na to, abychom postoupili. Chtěli jsme hrát od úvodu hodně aktivně a dostat soupeře pod tlak. Na začátku se nám to dařilo. Stalo se ale to nejhorší, co se mohlo stát. Gól ze standardky. Hráč neobsadil hráče a nechal ho dát gól. Je to chyba, kterou v takovém zápase nepochopím. Lehlo to na nás. Boleslav hru kontrolovala. Dneska jsme neměli sílu na to, abychom to otočili. Boleslav postoupila zaslouženě. Za sezonu jsem klukům ale poděkoval.