Dynamo duel s mistrem nezvládlo, Slavia mu nasázela šest branek

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.08.2020 20:33

Šestibrankovým v ýpraskem od mistrovské pražské Slavie na domácím hřišti vstoupili do nového ročníku FORTUNA:LIGY fotbalisté českobudějovického Dynama. Inkasovali hned v první minutě a na svého soupeře vůbec nestačili. Hattrick zaznamenal útočník Tecl.

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 0:6 (0:3)

Natěšení diváci se ještě ani nestačili pořádně usadit a Jihočeši prohrávali. V úvodní minutě duelu vyslal Šefčík do brejku Tecla, jedna z nových akvizic v dresu dynama, stoper Králik, hostujícímu útočníkovi v běhu nestačil a brankář Drobný neměl šanci - 0:1. V 5. minutě Pražané po rohovém kopu vedení navýšili, zblízka se snadno trefil Bořil. O sedm minut později se konečně dostalo ke slovu i Dynamo, Šulc ve vápně sklepl míč Jánošíkovi, jeho střelu Kolář vyrazil. Po necelé půlhodině pak uděřila Slavia potřetí. Jihočeši chybovali před vápnem hostů, ti šli do rychlého brejku, na jehož konci se znovu nemýlil Tecl.

Ani po přestávce nepřestali slávisté nešťastné domácí šetřit. Zaváhání Havla potrestal Masopust, další parádní akci zakončil hlavou Tecl, jenž tak dokonal hattrick. Penaltu, kterou rozhodčí nařídil v 79. minutě proti domácím pak arbitr po zhlédnutí videa odvolal, ale sešívání se šesté branky stejně dočkali. Olayinka střílel zpoza vápna, Drobný jeho střelu sice vyrazil, ale Holeše nebyl problém do prázdné branky skórovat.

Branky: 1., 26. a 64. Tecl, 5. Bořil, 59. Masopust, 86. Holeš. Žluté karty: Šulc - Tecl, Masopust.
Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek. Diváků: 1450 (naplněna max. možná povolená kapacita).

Dynamo: Drobný - Čolić, L. Havel, Králik, Skovajsa (30. Kladrubský) - Čavoš (70. M. Valenta), Javorek - Jánošík (46. Brandner), Šulc, Mršić (46. Mészáros) - L. Matějka (70. Bassey).

Slavia: O. Kolář - Coufal, Hovorka, Zima (76. Kúdela), Bořil - Masopust (76. Musa), Traoré, Ševčík (82. Lingr), Stanciu (76. Holeš), Provod (76. Olayinka) - Tecl.

David Horejš (trenér Dynama): Zápas se mi hodnotí těžko. Těšili jsme se na to, ale je to velké zklamání. Chyby, které jsme udělali, dokázala Slavia potrestala. Chtěli jsme, aby náš výkon byl zodpovědný a organizovaný, což se nám nepovedlo. První tři branky, co jsme dostali, byly po hrubých individuálních chybách. To nás mrzí ze všeho nejvíce. Soupeř byl ve všech směrech lepší. Odehráli jsme špatné utkání, nezvládli jsme ho.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): Měli jsme snový vstup do zápasu. Trefili jsme se z první akce a z první standardky. Až na pár detailů jsme v dobrém výkonu pokračovali. Soupeře jsme donutili, aby s námi hrál nahoru a dolů, což nám vyhovovalo. Začátek zápasu byl klíčový.