Volejbalisté Jihostroje podlehli v poháru CEV turecké Ankaře, odveta za týden

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.01.2013 20:19

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice podlehli dnes v prvním čtvrtfinálovém utkání Poháru CEV na domácí palubovce turecké Ankaře v poměru 1:3. Odveta se hraje příští čtvrtek na turecké půdě.

Přestože se českému mistrovi povedl první set a šel zaslouženě do vedení, zbytek zápasu už ovládl silný hostující celek. Kromě vítězství si tak Turci z jihočeské metropole odvezli zřejmě i další zážitek, neboť ze středy na čtvrtek začalo na jihu Čech vydatně sněžit a jen v Českých Budějovicích napadlo téměř 30 centimetrů bílé pokrývky. Tento fakt se možná odrazil i na divácké návštěvě. Na straně Jihočechů pak kromě porážky mrzí i další věc, prestižní mezinárodní duel bohužel nedohrál kvůli zranění zad Peter Pláteník.

Jihostroj Č. Budějovice - Maliye Milli Piyango Ankara 1:3 (21, -15, -23, -25)

Čas: 101 minut. Rozhodčí: Stanisic (Švýcarsko), Szabo-Alexi (Rumunsko). Nejlépe bodující hráči: Novotný 19 - Gjorgiev 21. Diváci: 800.