Sekanová obhájila vítězství v českobudějovickém závodě RunTour

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.04.2013 11:57

Jihočeská atletka Lucie Sekanová obhájila loňské vítězství v českobudějovickém závodě RunTour, když v sobotu zaběhla desetikilometrový okruh jen o devět vteřin pomaleji než pětibojař a vítěz z londýnské olympiády David Svoboda. Nejrychlejším mužem byl v Budějovicích Roman Rudolecký. Celkově se na start postavilo přes 800 běžců.

Rudolecký, který se věnuje převážně běhu na 1500 metrů uspěl před favoritem Janem Kreisingerem, obhájcem titulu z loňské RunTour v Českých Budějovicích. "Měl jsem z něj upřímně strach, stejně jako z Lukáše Olejníčka, který nakonec doběhl třetí. Oba jsou skvělí běžci a dlouho se mě drželi," přiznal vítěz poté, co dokončil v čase 30:26.

Své soupeře přitom setřásl až před polovinou trati. "Do té doby to bylo kdo s koho. Raději běhám ve skupince, ale když kluci začali odpadat, neměl jsem na výběr," vzpoměl na svůj únik Rudolecký.

Parádní výkon podala obhájkyně loňského prvenství Sekanová. "Chtěla jsem to zaběhnout pod 35 minut, což se povedlo, takže jsem spokojená," pochvalovala si v cíli. Jen pár vteřin před ní se doběhl její kamarád a olympijský vítěz z Londýna David Svoboda. "Donesl si mě na zádech," smála se Sekanová. Za úspěšným pětibojařem zaostala o 9 vteřin. "Ve finiši mi utekl, je to výborný běžec," uznala vítězka. "Byl jsem vlastně první mezi ženami," přidal vtipně Svoboda.

Další závod RunTour se běží 4. května v Plzni.