Dynamo v boji o ligu žije, porazilo Jablonec a záchrana už není utopií

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.04.2013 21:12 - Aktualizováno: 22.04.2013 20:11

Fotbalisté českobudějovického Dynama si před pátečním utkáním 24. kola mohli říct, že "tonoucí se stébla chytá" a opravdu se jim to vyplnilo. Devět kol nepoznali radost z vítězství, dnes večer se dočkali proti Jablonci. Ten se chtěl rehabilitovat za ostudný debakl z minulého kola na Dukle (5:1), na jihu Čech sice po brance Jana Pázlera vedl, ale domácí dokázali po gólech Iva Táborského a Petra Benáta duel otočit. Budějovičtí, v tabulce poslední, tak dokázali udržet kontakt s konkurenty v boji o záchranu, na níž momentálně ztrácí dva body.

Dynamo České Budějovice - Jablonec 2:1 (1:1)

Lépe začali utkání hosté, hned ve 4. minutě se sám před Křížkem, který nahradil v domácí brance Daňka, objevil Vaněk, ale strážce jihočeské svatyně skvěle zachránil. Chvíli nato napřáhl z 25 metrů Kopic a jeho rána zasvištěla okolo levé šibenice. Po dvaceti minutách hry centroval zprava Hora a po nedorozumění jabloneckých zadáků pálil z otočky Táborský nad branku. Uplynulo třicet minut, hosté podnikli rychlý protiútok a Pázler sám před Křížkem nezaváhal a po zemi k pravé tyči otevřel skóre. Hosté se však radovali pouhé tři minuty. Mkoyan prostrčil míč do vápna na Táborského a ten ho špičkou kopačky nasměroval vedle brankáře Špita přesně k pravé tyči a vyrovnal.

Ve druhé půli Jihočeši soupeře, který usiluje o umístění, zaručující účast v Evropské lize, už příliš do ničeho nepustili a dočkali se vítězné branky. Ta padla v 55. minutě, kdy Hora vysunul do vápna Benáta a ten po zemi opět k pravé tyči nedal Špitovi šanci. Dynamo tak získalo veledůležité tři body, ovšem v příštích dvou kolech ho čekají zápasy na cizích hřištích, nejdříve na Slovácku a poté v Plzni.

Branky: 32. Táborský, 55. Benát - 30. Pázler, ŽK: Machovec, Mkoyan, Hanzlík, Javorek, Hora, Křížek - Kopic, M. Hubník, Beneš, Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pospíšil. Diváků: 2976.

Dynamo: Křížek - Mkoyan, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Hora, Rýdel, Benát, Malakyan (90. Linhart) - Řezníček (85. Klesa), Táborský (73. Javorek).

Jablonec: Špit - Kysela (65. M. Hubník), Beneš, Štochl, F. Novák - Kopic (60. Čížek), Vaněk, Loučka, Eliáš, Pázler (76. Třešňák) - Zoubele.

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Utkání se mi po strašně dlouhé době hodnotí dobře, protože jsme ve velice důležitém utkání s kvalitním soupeřem získali tři body, které nás vrátily zpět do boje o záchranu. Důležitost zápasu nám svazovala nohy a z naší strany to bylo hodně nervózní. Věděli jsme, že vzhledem k naší aktuální nepohodě to nebude moc o fotbalovosti a že to musíme urvat vůlí a nasazením. Doufám, že nám tohle pomůže i do dalších zápasů, protože všechna další utkání pro nás budou stejně klíčová jako to dnešní."

Václav Kotal (trenér Jablonce): "Utkání se mi nehodnotí lehce. Podobně jako na Dukle jsme sedmdesát pět minut hráli my, patnáct minut Budějovice, přesto jim to stačilo na výhru. Soupeř byl efektivnější."

Další zápasy: Jihlava - Teplice 1:1, Plzeň -Příbram 2:0, Ostrava - Sparta Praha 0:1, Liberec - Brno 2:0, Olomouc - Ml. Boleslav 2:2, H. Králové - Dukla Praha 0:3, Slavia Praha - Slovácko 1:0.