Dynamo porazilo Hradec Králové a jiskřička naděje na záchranu stále doutná

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.05.2013 09:16 - Aktualizováno: 13.05.2013 07:14

V pátečním večerním utkání 27. kola Gambrinus ligy Dynamo České Budějovice porazilo v důležitém duelu o naději zachránit se v lize Hradec Králové 1:0 a udrželo se ve hře o přežití. O výsledku v zápase posledního s předposledním rozhodla jediná branka v prvním poločase, kterou zařídil po přihrávce Sandra Jakub Hora. Dynamo mělo řadu dalších šancí, ale žádnou z nich nevyužil. Hosté byli na Střeleckém ostrově naprosto neškodní.

První vážnější akci předvedli domácí, když přímý kop v 7. minutě z pravé strany poslal rovnou na branku Sandro a brankář Lindr míč s obtížemi vyrážel na roh. Chvíli na to vedl rychlý protiútok Linhart, posunul míč na Benáta, kterému však balon srazil na roh jeden z vracejících se obránců.

Jihočeši byli nadále lepším celkem, Linhartovu hlavičku z malého vápna vyrážel hradecký brankář do bezpečí. Východočeši nebyli nebezpeční. Za první půlhodinku se dostali do šance pouze jednou, ale Štěpánův únik vyřešil brankář Daněk. Ve 42. minutě padla jediná a tudíž rozhodující branka utkání. Hosté doplatili na to, že neustále nechávali domácím hodně volného prostoru, takže Sandro zleva postupoval zcela sám, krásně přihrál do vápna Horovi a ten střelou po zemi k pravé tyči rozhodl o osudu utkání.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, i když hosté trošku přidali na aktivitě. Domácí často kontrovali hbitým Linhartem, který pořádně zatápěl obraně Votroků. V 66. minutě mohl navýšit vedení Dynama Sandro, ale po parádní Táborského přihrávce z otočky přestřelil.
Sám Táborský mohl skórovat záhy, když mu vybojovaný míč předložil Linhart, ale minul branku. V závěru už Jihočeši v klidu kontrolovali těsný náskok a ten se jim bez větších problémů podařilo udržet až do konce. Po důležitém vítězství 1:0 tak Dynamo zůstává ve hře o záchranu.

Poločas: 1:0 , Branka: 42. Hora, ŽK: Sandro, Rýdel - Strnad, Jánošík, Schwarz, Rozhodčí: Matějek - Kordula (46. Zelinka), Peřina. Diváků: 2390.

Dynamo: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Hora, Benát (58. Javorek), Rýdel, Sandro (87. Wermke) - Linhart (90. Novák), Táborský.

H. Králové: Lindr - Holeš, Jánošík, Hochmeister (40. Strnad), Poděbradský - Malinský (52. Uškovič), Pávek, Schwarz, Klapka (77. Voltr), Štěpán - Hadaščok.

Další zápasy: Dukla Praha - Brno odloženo na 14. 5., Slovácko - Liberec 0:3, Plzeň - Slavia Praha 0:1, Příbram - Olomouc 0:2, Jablonec - Jihlava 1:1, Sparta Praha - M. Boleslav 4:0, Teplice - Ostrava 13. 5. v 19.00