Hokejisté vyloupili berounské medvědí doupě, Kotalík dal oba góly

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.12.2013 20:08 - Aktualizováno: 14.12.2013 21:46

Hokejisté českobudějovického ČEZ Motor dnes vyhráli ve 32. kole 1. ligy v Berouně 2:0 a udělali tak radost početné skupině svých fanoušků, kteří za nimi dorazili. Jihočeši šli do vedení v první třetině díky proměněnému trestnému střílení Alešem Kotalíkem. Kapitán hostů pak přidal ve třetí třetině i druhý gól. Velmi dobře opět zachytal Kůdela, o čemž ostatně svědčí nula na jeho kontě. V příštím týdnu bude mít první liga na pořadu tři kola. Jihočeši v pondělí přivítají Duklu Jihlava, ve středu pojedou do Benátek nad Jizerou a v sobotu v posledním letošním utkání přijede do Budvar arény Most.

Medvědi Beroun 1933 - ČEZ Motor České Budějovice 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Kotalík (TS), 46. Kotalík (Kotaška). Rozhodčí: Wutherle - Kis, Křivohlavý. Vyloučení: 1:3, navíc Vrdlovec (Ber) 10 min. Bez využití. Diváků: 521.

Beroun: Svoboda - Špelda, Kužel, Chalupa, Jebavý, Látal, Sklenička - Vrdlovec, Hrdel, Marek - T. Půlpán, Divíšek, Ondráček - Markulinec, Stromko, Kubeš - Malý, Matějka, A. Půlpán.

České Budějovice: Kůdela - Bohunický, Kotaška, Moravec, Pavlíček, Chmelíř, Vráblík, Kasík, Kříž - Kotalík, Šperger, Ferebauer - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Vaniš, Skuhravý, Bárta - Kňazev, Rob, Švec.

Petr Novák (Beroun): Klukům nemůžu dneska nic vytknout, bojovali celý zápas, ale prostě se nám znovu nepodařilo vstřelit gól, což je v hokeji problém. Rozhodlo to, že první gól padl po sporné situaci, kdy hosté hráli v šesti, ale sudí to přehlédl. Přesto hlavním problémem je ta naše koncovka, která je tristní. Snažíme se na tom stále pracovat, ale i nadále se nám to nedaří prolomit. Přesto věříme, že se to prolomí co nejdříve.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Po dlouhé době se nám podařilo zvítězit venku. Především první třetinu jsme zvládli výborně, vypracovali jsme si dost šancí, vstřelili jsme gól. Naopak druhá část byla mnohem horší, soupeř měl dvě přesilovky a nechybělo mnoho, aby se v nich prosadil. Třetí třetinu jsme již zvládli a odbránili jsme to. Kromě teda dvou chyb, kdy jsme ztratili puk, ale naštěstí se nám to nevymstilo.