Jihlava v Budvar aréně nezaváhala, porazila Motor 3:1

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 16.12.2013 20:55

Ve 33. kole první ligy hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice prohráli dnes doma s Duklou Jihlava 1:3. Po sobotní výhře v Berouně tak přišla další bodová ztráta. Zítra hrají Jihočeši v Benátkách nad Jizerou (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava 1:3 (0:1, 1:1 0:1)

Do vedení šli hosté ve 4. minutě v přesilovce. Čachotský se protáhl domácí obranou a Zeman zblízka otevřel skóre. Šance měli i Jihočeši a vyrovnání se dočkali ve 28. minutě, kdy byl faulován domácí kapitán Kotalík a nařízené trestné střílení s bravurou proměnil. Jenže hokejovější hosté zase přidali a dokázali strhnout vedení opět na svou stranu. Veleckého střela v přesilovce ještě skončila na tyči, ale ve 38. min. tentýž hráč přesně vysunul Haluzu, který vymetl roh Kůdelovy svatyně. V závěrečné třetině měli šance srovnat skóre Kuchejda a Kotalík, ale neuspěli. Na druhé straně předvedl deset minut před koncem parádní individuální akci Zeman a bylo rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 28. Kotalík z tr. stř. - 4. Zeman (Čachotský, Kaláb), 38. Haluza (Velecký, Kaláb), 50. Zeman (Čachotský, Kaláb). Vyloučení 7:6 (navíc dom. Skuhravý a host. Štebih 10 min.), využití 0:2. Rozhodčí: Úlehla, Hribik Svoboda, Kis. Diváků: 3461.

České Budějovice: Kůdela - Bohunický, Chmelíř, Kasík, Kříž, Pavlíček, Moravec, Kotaška, Vráblík - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Kotalík, Šperger, Ferebauer - Rob, Skuhravý, Vaniš - Kňazev, Švec, Bárta.