Motor dvakrát v Benátkách vedl, ale stejně vyšel naprázdno

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.12.2013 20:43

Dvakrát vedli v dnešním utkání 34. kola první ligy hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice na ledě Benátek nad Jizerou, ale nakonec vyšli bodově naprázdno.

HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor Č. Budějovice 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Jihočeši šli do vedení už ve 3. minutě, kdy útočník Skuhravý využil první početní výhodu zápasu přesnou střelou k tyči. Benátky ale rychle na úder odpověděly - Špaček využil Kůdelova zakrytého výhledu a od modré čáry vyrovnal. Zanedlouho však svým prvním gólem v dresu Motoru poslal Jihočechy znovu do vedení obránce Kasík.

Stačila však zlá minuta a půl v průběhu druhé třetiny a bylo po bodových nadějích. Nejprve Plodek s pomocí tyčky hostující svatyně vyrovnal a skóre poté na stranu domácích otočil Psota.

Ve třetí třetině se stav už nezměnil, přestože měly Benátky výhodu trestného střílení. Gól nepadl ani při hostující power play.

V posledním zápase letošního roku přivítá Motor na svém ledě beznadějně poslední Most a bodovat naplno by už bylo opravdu potřeba.

Branky a nahrávky: 5. Špaček (Vitásek), 32. Plodek (Kica), 34. Psota (Mikyska) - 3. Skuhravý, 12. Kasík (Kotalík). Rozhodčí: Vampola - Beneš, Krátký. Vyloučení: 5:8, navíc Kasík (CEB) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 204.

Benátky nad Jizerou: Lukáš - Ulrych, Říha, Šimek, Vitásek, Pabiška, Kajínek, Jandejsek - Skalický, Plodek, Kica - M. Bárta, Skořepa, Klimt - Krejčík, Dušek, Špaček - Psota, Mikyska, Dlouhý - Jonák.

České Budějovice: Kůdela - Kasík, Prokop, Chmelíř, Bohunický, Moravec, Pavlíček, Vráblík, Kotaška - Kotalík, Šperger, Ferebauer - Ondřej, Šachl, Kuchejda - J. Bárta, Skuhravý, Eberle - Vaniš, Rob, Kňazev.