Jako ve zlém snu: Motor prohrál doma s posledním Mostem, přitom vedl 3:1

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.12.2013 21:00 - Aktualizováno: 21.12.2013 21:01

Jako ve zlém snu si dnes museli připadat fanoušci českobudějovických hokejistů. Ti totiž v 35. kole 1. ligy nestačili na domácím ledě ani na poslední celek tabulky Most, kterému podlehli 3:4, přičemž v polovině zápasu vedli 3:1. Poslední letošní zápas jakoby podtrhl celé letošní neradostné dění okolo českobudějovického hokeje.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Most 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Měla to být snadná záležitost pro Jihočechy, kteří už potřebovali získat tři body jako sůl. Zápas s posledním celkem tabulky k tomu přímo vybízel. Dopadlo to však úplně jinak. Domácí vstoupili do utkání náporem, který v prvních jedenácti minutách umocnila tři vyloučení hostů. Jenže Motor nebyl schopný využít ani přesilovku 5 na 3. Byl to naopak Most, který při svém třetím oslabení skóroval! Od červené ujel Jurčík a sám před Kůdelou nezaváhal. Vzápětí mohl vyrovnat Eberle, ale Hanuljak skvěle vymrštil pravý beton. Ten výbornými zákroky podržel hosty i v dalším průběhu.

Po přestávce se Jihočeši přece jen dočkali vyrovnání. Bárta zachytil špatnou mosteckou rozehrávku a bombou rozvlnil síťku. A to nebylo ze strany domácích vše. Dvakrát se trefil matador Šperger a v opět slušně zaplněné Budvar aréně snad nebyl nikdo, kdo by si pomyslel, že tři body nezůstanou na jihu Čech. V poslední minutě druhé třetiny se však znovu trefil Jurčík a s psychikou domácích hokejistů to zle zacloumalo. V nástupu do závěrečné dvacetiminutovky se totiž do šibenice trefil Slavíček a bylo srovnáno. A s Jihočechy bylo zle, jejich výkon šel rapidně dolů. Dostat je z této "deky" mohli Kotalík se Skuhravým, ale sami proti jednomu obránci svoji šanci překombinovali. Dílo zkázy pak bylo dokonáno minutu a čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou. Nedrda trefil horní roh Kůdelovy branky a dokončil tak obrat v zápase, který si domácí hokejisté rozhodně za rámeček nedají.

Branky a nahrávky: 22. Bárta, 29. Šperger (Vaniš), 33. Šperger (Chmelíř, Kuchejda) - 13. Jurčík (Písařík, Čížek), 40. Jurčík (Pavelka), 41. Slavíček (Tauš, Bojer), 59. Nedrda (Palaščák) Rozhodčí: Doležal - Štětina D., Štětina J. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0, v oslabení: 0:1. Diváci: 3697.

České Budějovice: Kůdela - Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Kotaška, Vráblík - Kotalík, Šperger, Ferebauer - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Eberle, Skuhravý, Bárta - Kňazev, Rob, Vaniš.

Most: Hanuljak - Charousek, Šimon, Čížek, Pavelka, Hora, Tůma - Bojer, Slavíček, Tauš, Písařík, Smolka, Jurčík, Kafan, Vlček, Sedláček, Palaščák, Zavřel, Nedrda.

Radek Bělohlav České Budějovice): Soupeř si nejen vyrovnání, ale i vítězství zasloužil. Hosté bojovali, nám ta bojovnost chyběla. Ničeho si nevážíme, chybí zodpovědnost k výsledku a celému týmu. Utkání rozhodla branka na 3:2 a vyvrcholilo to v posledních dvou minutách. Chtěli jsme si udělat příjemné svátky, k tomu ale nedojde. Co můžeme jiného dělat, než trénovat... Chystáme i změny v kádru, ale pouze v rámci našich možností.

Kamil Kašťák (Most): Zápas se mi hodnotí velmi dobře. Sice jsme prohrávali o dvě branky, gól dvacet sekund před koncem druhé třetiny ale nakonec rozhodl. Pak už jsme neměli co ztratit a hráli vabank. Stáhli jsme to na tři lajny a povedlo se nám vyrovnat. Potom už to bylo trochu o štěstí. Bojovností a nasazením jsme utkání nakonec zvládli.