Retro dresy vítězství nepřinesly, Motor prohrál a opět o gól

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.01.2014 08:04 - Aktualizováno: 07.01.2014 08:04

Před 77 lety, 3. ledna 1937, sehrály týmy Českých Budějovic a Mladé Boleslavi na zamrzlém slepém rameni řeky Malše první utkání tehdejší československé ligy. Tento moment si včera v zápase 37. kola 1. ligy oba celky připomněly, když nastoupily v retro dresech. Ani to však Jihočechům nepomohlo, prohráli 1:2. Pošestnácté v sezóně tak prohráli o gól.

ČEZ Motor České Budějovice - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Začátek televizního utkání (vzhledem k přenosu nominační tiskové konference na OH v Soči však televizní diváci viděli celou jen první třetinu, další dvě vždy až od poloviny…) měl slavnostní úvod. Na led přišli Vladimír a Petr Mizerovi, synové bývalé opory Stadionu České Budějovice a československého reprezentanta Františka Mizery, a společně s prezidentem ČEZ Motoru Romanem Turkem a generálním manažerem Stanislavem Bednaříkem nechali ke stropu zimního stadionu vytáhnout pamětní dres svého otce s číslem 1.

Žádný strhující hokej se nehrál, byl to především boj o každý kousek ledu. V první dvacetiminutovce byli přece jen aktivnější domácí, hosté zahrozili při přesilové hře, ale góly nepadly.

Skóre se měnilo až ve druhé třetině. V 26. minutě mladoboleslavský kapitán Výborný vrátil zpoza branky v přesilové hře puk mezi Halmošiho betony, od kterých se odrazil do branky – 0:1. Jeden z rychlých protiútoků pak proměnil Klimenta, který projel domácí obranou jako nůž máslem a střelou mezi nohy Halmošiho zvýšil na 0:2. Jihočeši poté nevyužili přesilovku 5 na 3, hostující Pabiška v oslabení nastřelil tyčku a pak se konečně dočkal i Motor, když snížil z bezprostřední blízkosti Bárta.

Ve třetí třetině už Mladá Boleslav nepřipustila žádné drama a jednogólový náskok si zkušeně pohlídala. České Budějovice navíc promarnily další dvojnásobnou přesilovku, což nakonec proti vedoucímu týmu tabulky rozhodlo.

ČEZ Motor aktuálně zaujímá v tabulce předposlední místo a ve středu jede na led dalšího vysokého favorita, do Olomouce.

Branky a nahrávky: 38. Bárta (Třetina, Šachl) - 26. Výborný (Toman, D. Vrbata), 33. Klimenta (Mikulík, Němeček). Rozhodčí: Jílek, Schmejkal - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 7:7, navíc Skuhravý (CEB) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3475.

České Budějovice: Halmoši - Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Kříž, Kuchejda - Šperger, Ferebauer, Kotalík - Šachl, Ondřej, Bárta - Skuhravý, Boháč, Třetina - Rob, Melka, Vaniš.

Mladá Boleslav: Valent - Němeček, Ovčačík, Protivný, Kurka, Toman, Meland, Jindra - Nouza, Mikulík, Demel - Lenc, Výborný, Broš - Vrbata, Musil, Pabiška - Klimenta, Jarůšek, Starý - Volf.