Konečně: Motor po dlouhé době ví, jak chutná vítězství, porazil těsně Havířov

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.01.2014 20:32

V 39. kole utkání základní části 1. ligy vyhráli dnes hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice nad Havířovem 2:1 a po šesti prohrách za sebou tak zase ochutnali pocit vítězství. Do závěrečné čtvrtiny vstoupí Jihočeši ve středu v Havlíčkově Brodu (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice – HC AZ Havířov 2010 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

V domácím dresu se poprvé představil zkušený obránce Platil, naopak v sestavě stále chybí zraněný bek Moravec.

Jihočeši začali dobře, přestože již ve 4. minutě usedl na trestnou lavici Šperger. V 5. minutě totiž otevřeli skóre právě ve vlastním oslabení. Ři signalizovaném vyloučení hostů objel branku Skuhravý a zasunul kotouč za Danečkova záda, který situaci zřejmě trochu podcenil a jeho pomalé přesunutí od tyče k tyči mu přišlo draze. V první třetině byli domácí jasně lepší, soupeře několikrát pořádně sevřeli, ale nedokázali skórovat ani v přesilovce pět na tři, která trvala 39 vteřin.

Po změně stran rozhodčí během deseti minut poslal domácí čtyřikrát na trestnou lavici, hosté si zahráli téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, ale Motor se ubránil. Dvě přesilovky pak hrál i on a při té druhé zvýšil Kotalík na dvoubrankový rozdíl.

Ve třetí třetině to zase byli třikrát hosté, kteří během deseti minut zamířili na trestnou lavici, ovšem domácí potvrdili, že koncovka je jejich slabá stránka. Při vyloučení Platila hosté pak snížili a zadělali na drama. To mohl vzápětí uhasit Šachl, ale sám před brankářem nedal. Dvě minuty před koncem hosté zkusili power play, ale Motor už důležité tři body ubránil.

Branky a nahrávky: 5. Skuhravý (Melka), 39. Kotalík (Kasík, Rob) - 57. Sztefek (Deutsch, Marosz). Vyloučení 7:8, využití 1:1, v oslabení 1:0. Rozhodčí: Úlehla - Kis, Svoboda. Diváci: 3325.

České Budějovice: Halmoši - Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Platil, Prokop - Kotalík, Rob, Dan. Boháč - Třetina, Skuhravý, Melka - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Vaniš, Šperger, Ferebauer.

Havířov: Daneček - Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Graca, Koma, Roupec, Deutsch, Klimíček - Marosz, Sztefek, Pavlas - Šlahař, Maruna, Říčka - Haas, Klimša, Škumát - Pechanec, Rimmel.