Motor vyprášil berounským medvědům kožich hned šestkrát

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 29.01.2014 20:55

Tak konečně si po hodně dlouhé době užili fanoušci českobudějovického ČEZ Motoru na domácím ledě pohodový zápas. Ve 45. kole první ligy totiž dnes vyhráli hokejisté Českých Budějovic nad Berounem po velmi dobrém výkonu vysoko 6:0. V sobotu čeká Jihočechy další duel v Jihlavě (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - Medvědi Beroun 1933 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Domácí bez trojice zraněných obránců Moravce, Prokopa a Kříže začali od úvodního buly znamenitě. Chyběly dvě třetiny do naplnění druhé minuty, když Kuchejda tečoval Platilovo nahození a Motor šel do vedení. V 11. minutě usedl na trestnou lavici Novák, přesto měli Jihočeši během oslabení důvod k radosti. Do brejku se dostal Šperger a jeho přihrávku na spoluhráče Ferebauera si do vlastní sítě srazil obránce Růžička.

Ve druhé třetině se v začátku toho příliš nedělo.. Až přišla 25. minuta, kdy s velkou chutí hrající Kuchejda vybojoval kotouč, objel branku a zblízka bekhendem zavěsil. Domácí od té chvíle měli vývoj zápasu jasně ve své moci a v 37. minutě se ze své první branky v dresu Motoru radoval Pajič.

Také v závěrečné třetině dali ihočeši dva góly. A stály za to. Ve 49. minutě Vráblík vysunul Kotalíka, který z pravé strany mířil přesně pod horní tyč. Dvě a půl minuty nato z podobné akce zavěsil rovněž pod břevno kotouč Vaniš a uzavřel tak velmi podařený motorácký večer.

Branky a nahrávky: 2. Kuchejda (Platil), 12. Šperger, 25. Kuchejda, 37. Pajič, 49. Kotalík (Vráblík), 51. Vaniš (Šperger). Vyloučení 5:6 (navíc host. Petruška 10 min. + do konce), bez využití, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Svoboda - Koskuba, Šulo. Diváci: 3316.

ČEZ Motor: Kůdela - J. Novák, Pavlíček, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř - Kotalík, Pajič, Dan. Boháč - Melka, Rob, R. Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Vaniš, Šperger, Ferebauer - Přibyl. T

Hlasy trenérů - Petr Rosol (Motor): Důležité byly dva rychlé góly, které se nám podařilo dát hned v první třetině. Naši hráči si začali věřit a soupeře jsme pak už k ničemu nepustili. Tři body pro nás mají velkou cenu.

Petr Novák (Beroun): Nedokázali jsme zachytit úvodní nápor soupeře a hned ve druhé minutě jsme dostali gól. To ovlivnilo celý zápas. Prakticky jsme si nevytvořili žádnou gólovou šanci a Motor vyhrál naprosto zaslouženě.