ČEZ Motor má bod, s Benátkami prohrál v sedmé sérii samostatných nájezdů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.02.2014 21:42 - Aktualizováno: 03.02.2014 21:42

Ve 47. kole první ligy prohráli dnes hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice s Benátkami nad Jizerou 1:2 po samostatných nájezdech. Rozhodnutí padlo až v jejich sedmé sérii, kdy se trefil Špaček. Již zítra čeká Jihočechy další duel na ledě posledního Mostu (17.30).

ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou 1:2 s. n. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Oba týmy mají v poslední době výbornou formu a tomu také odpovídal průběh hry. Hosté, jejichž sestava se hemžila pendly z extraligového Liberce v čele s brankářem Schwarzem, se ještě pořádně v Budvar aréně nerozkoukali a už prohrávali. Ve 3. minutě se totiž projevil bojovník Kuchejda, který u levé tyče puk přes Schwarze doslova silou vůle dotlačil do branky a poslal Jihočechy do vedení. To však netrvalo dlouho. V 6. minutě usedl na trestnou lavici Vráblík a hosté přesilovku využili, když nahození od modré parádně tečoval Skořepa a Kůdela v brance Motoru neměl nejmenší šanci reagovat. Benátky ožily a jejich rychlý pohyb a přímočarost dělaly domácím velké problémy. Ty do opětovného tlaku dostala jejich první formace, která hosty zmáčkla jak citron. Branka však nepadla ani v následující přesilovce, ani v poslední minutě úvodní části, kdy se krásně proháčkoval Vaniš, jenže mířil nad branku.

V prostřední části se před Kůdelu dostal Vařecha, ale neuspěl. Při další přesilovce vyrobil hrubku Pšurný, který nahrál hostujícímu Klimkovi, ten jel sám na strážce jihočeské svatyně a naštěstí pro domácí nedal. Těsně před sirénou se na druhé straně zjevil před Schwarzem Rob, ale zkušený gólman se nenechal vyvést z míry.

Ve třetí třetině měl velkou šanci Plodek, zuby si však vylámal na výborném Kůdelovi. Hru poznamenalo pět vyloučených, hosté hráli dokonce minutu a půl 5 na 3, ale skóre se nezměnilo. Na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení, v jehož závěru měli Benátky opět výhodu přesilovky, ale znovu neúspěšné.

O vítězi a bodu navíc tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V první sérii se trefili Pabiška a Pšurný, poté vyšli naprázdno Plodek, Kotalík, Skořepa, Pajič. Následně neuspěli ani úspěšní první exekutoři Pšurný a Pabiška, Rob (trefil břevno!), Krejčík, znovu Kotalík, Mikyska a Kuchejda. O vítězství Benátek pak rozhodl Špaček.

Branky a nahrávky: 3. Kuchejda (Ondřej) - 7. Skořepa (Ulrych), rozh. náj. Špaček. Vyloučení 8:4, využití 0:1. Rozhodčí: Jílek, Schmejkal - Gerat, Hynek. Diváků: 3710.

České Budějovice: Kůdela - J. Novák, Pavlíček, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř - Kotalík, Pajič, Dan. Boháč - Melka, Rob, R. Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Vaniš, Šperger, Ferebauer - Přibyl.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz - Říha, Ulrych, Kajínek, Jánošík, Niko, Pabiška, Beránek - Kica, Plodek, Dlouhý - Klimt, Skořepa, Vařecha - Krejčík, Skalický, Špaček - Mikyska, Maďar.