ČEZ Motor má další tři body do bojů o záchranu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 08.02.2014 20:39 - Aktualizováno: 08.02.2014 21:04

Další tři důležité body pro boje v play out získali v dnešním 49. kole první ligy hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice, když na domácím ledě porazili Ústí nad Labem 5:2. Právě Severočeši budou jedním ze soupeřů o záchranu v této soutěži.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústečtí Lvi 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Domácí na Severočechy vlétli a hned v první minutě měl gól na hokejce Pajič, po něm neuspěl Pšurný. Brzká branka ale přece jen přišla, ve 3. minutě poslal puk od tyčky do sítě Chmelíř. Jihočeši pak nevyužili přesilovku a hosté mohli být rádi, že úvodní část skončila jen jednobrankovým rozdílem.

V prostřední dvacetiminutovce hráli hned na začátku domácí přesilovku, jejím výsledkem ale byla jen nastřelená obráncem Kotaškou. V polovině třetiny se hrálo4 na 4 a při menším počtu hráčů na ledě se podruhé trefil obránce Chmelíř, který po přihrávce od Kuchejdy vymetl levý horní roh soupeřovy branky. Ve 33. minutě hosté poprvé skvěle zakombinovali a Rod se hnal sám na Kůdelu. Ten však vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Minutu poté přišel nádherný okamžik. Vaniš převzal ve středním pásmu puk, prosmýkl se přes dva obránce a zavěsil pod horní tyč - 3:0. Radost Jihočechů však zchladila hrubá chyba Kotašky. Před vlastní brankou zcela zbytečně ztratil puk a Roubík nedal Kůdelovi šanci a snížil. V závěru třetiny padly další dva góly. Nejdříve se trefil Pajič na 4:1, ovšem necelou minutu nato po další domácí hrubce Dostálek sám před brankářem nezaváhal a snížil na 4:2.

Ve třetí třetině se nejdříve hrálo bez přerušení šest minut, v nichž utkání odvíjelo především před ústeckou klecí. Hosté se ale z tlaku vymanili a několikrát domácím řádně zatopili. Skóre se však neměnilo. Minutu a půl před koncem sáhli Ústečtí ke hře bez brankáře a když patnáct vteřin nato šel na trestnou lavici Platil, měli rázem power play umocněnou. Jenže místo snížení inkasovali popáté, do prázdné branky se trefil Boháč.

Branky a nahrávky: 3. Chmelíř (Ondřej), 31. Chmelíř (Kuchejda), 34. Vaniš (Ferebauer, Chmelíř), 39. Pajič (Boháč, Kotalík), 60. Boháč (Kotalík) - 35. Roubík (Baránek), 40. Dostálek (Hanzl). Rozhodčí: Bejček - Šperl, Zíka. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváků: 4075.

České Budějovice: Kůdela - Pavlíček, Kotaška, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř - Kotalík, Pajič, Boháč - Melka, Skuhravý, Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Vaniš, Přibyl, Ferebauer .

Ústí nad Labem: Petrásek - Procházka, Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Vaněk - Přeučil, Meidl, Pořický - Tůma, Roubík, Rod - Baránek, Hanzl, Vávra - Dostálek, Merta, Kuchynka – Videlka.

Hlasy trenérů: Petr Rosol (České Budějovice): Prvních 38 minut jsme hráli výborně a Lvy k ničemu nepustili. Svojí lehkovážností jsme ale dostali dva góly, které jsme si prakticky dali sami. V poslední třetině byli hosté lepší a my jsme se báli o výsledek. Tohle se nám nemůže stávat.

Milan Skrbek (Ústečtí Lvi): Do zápasu jsme vstoupili bojácně a pustili domácí do tlaku. Už v posledních pěti utkáních děláme pořád ty samé chyby, které soupeř dnes potrestal.