Motor na lídra nevyzrál, Pardubice rozhodly v závěru

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 15.02.2023 21:29

Ve 46. kole Tipsport extraligy prohráli dnes hokejisté českobudějovického Motoru s vedoucím celkem tabulky Dynamem Pardubice 3:7 a na předposledním místě mají před posledním Kladnem náskok už jen bod. Další atraktivní domácí duel odehrají Jihočeši v pátek se Spartou Praha (17:30).

Motor České Budějovice - Dynamo Pardubice 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)

Proti lídrovi soutěže začali domácí dobře, ve 4. minutě je poslal do vedení Valský. V polovině třetině ale hosté během 45 vteřin skóre otočili a když ve druhé třetině v oslabení náskok navýšili, nevypadalo to s Motorem příliš dobře. Ten však v přesilovce snížil a udržel naději do třetí třetiny. Tu v ní navýšil Gulaš, který vyrovnal na 3:3. Ani to však nestačilo, protože Dynamu vrátil vedení tečí Sedlák. V závěru pak hosté přidali ještě tři góly.

Branky a nahrávky: 4. Valský, 26. M. Hanzl (Pech, Percy), 46. Gulaš (Pech) – 11. Vondráček (A. Musil), 12. Štetka (Košťálek, Hyka), 25. Radil (T. Zohorna), 51. Sedlák (Čerešňák, Hyka), 57. Radil (Vála, R. Kousal), 59. Radil (T. Zohorna, T. Dvořák), 59. A. Musil (Vála, Poulíček). Vyloučení: 2:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Hribik, Šindel – Lhotský, J. Svoboda. Diváci: 5571.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Bindulis, Kachyňa, Hovorka – Gulaš, Pech, Čachotský – Valský, M. Hanzl, Vondrka – Zd. Doležal, Toman, Dzierkals – Tomeček, F. Přikryl, Strnad. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Pardubice: Will – Čerešňák, Vála, Košťálek, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář – Hyka, Sedlák, Ciencala – Radil, T. Zohorna, Štetka – Zeman, Poulíček, R. Kousal – Vondráček, A. Musil, Herčík. Trenéři Rulík, R. Král a M. Zadina.

David Čermák (Motor): „Známe sílu Pardubic. Mrzí nás, že jsme ze stavu 1:3 dokázali vyrovnat 3:3, ale závěr jsme lépe nezvládli. Po inkasování čtvrté branky jsme zkusili otevřít hru, ale napadaly nám tam další góly.“

Radim Rulík (Pardubice): „Na začátku utkání jsme prohrávali, ale ještě v první třetině se nám povedlo skóre otočit. Za stavu 3:1 pro nás jsme polevili a Budějovice zaslouženě vyrovnaly. Závěr se nám vydařil, jinak to bylo vyrovnané utkání.“