Bod se Spartou je sice fajn, ale Motor je už poslední

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.02.2023 21:36

Hokejisté českobudějovického Motoru prohráli dnes ve 47. kole Tipsport extraligy se Spartou Praha 3:4 v prodloužení a v tabulce klesli na poslední příčku. V neděli je čeká další těžký zápas ve Vítkovicích (16).

Motor České Budějovice - Sparta Praha 3:4 pp (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Byl to parádní hokejový večer. Proti favoritovi, který byl v zápase lepší, domácí hráči vytáhli nezměrnou bojovnost a zaslouženě po normální hrací době brali bod. O tom navíc rozhodl v prodloužení pro Spartu kanonýr Řepík.

Sparta měla hned od úvodního vhazování několik šancí a bylo jen otázkou času, kdy otevře skóre. Stalo se tak v 8. minutě, kdy se prosadil Krejčík. Při Bindulisově vyloučení možná kdekdo očekával navýšení náskoku, ale opak byl pravdou. V oslabení se dostal do brejku Gulaš a parádní střelou vyrovnal. A to nebylo ještě vše. Motor totiž šel do vedení, když se znovu trefil Gulaš a byla to rána, jaká se moc nevidí. Euforii domácích v závěru třetiny přibrzdil Řepík.

V prostřední dvacetiminutovce ubránili domácí dlouhé dvojnásobné oslabení a Budvar aréna nadšeně bouřila. Přesto šla Sparta do šaten s náskokem, který jí zajistil Tomášek. Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že hosté vedení nejen udrží, ale i navýší, jenže Motor držel ve hře výborný Strmeň v brance. Pět minut před koncem normální hrací doby šel na trestnou hostující Forman, o minutu později ho následoval Kempný a dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval Čachotský, tudíž se pak šlo do prodloužení. V něm rychle rozhodl Řepík.

Branky a nahrávky: 13. Gulaš (Štencel), 17. Gulaš (Percy), 56. Čachotský (Pech, Percy) – 8. Krejčík (Sobotka, Řepík), 19 Řepík (Sobotka, Moravčík), 32. Tomášek (Kempný, Horák), 61. Řepík (Sobotka, Kempný). Vyloučení: 5:5, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – J. Ondráček, Klouček. Diváků: 6348.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Percy, Bindulis, Kachyňa, Hovorka – Gulaš, Pech, Čachotský – Valský, M. Hanzl, Vondrka – Zd. Doležal, Toman, Dzierkals – Tomeček, F. Přikryl, Strnad. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Sparta: Jak. Kovář – Mikliš, Kempný, M. Jandus, Němeček, Moravčík, Krejčík, Polášek – E. Thorell, Horák, Tomášek – Forman, Sobotka, Řepík – P. Kousal, Vitouch, Buchtele – Vauhkonen, G. Thorell, D. Kaše. Trenéři Hořava a Wallson.

David Čermák (Motor): „Vzhledem k průběhu zápasu jsme rádi za bod. Měli jsme problémy hlavně ve druhé třetině, kdy jsme měli daleko střídačku a Sparta nás zmáčkla. Hráčům musím za dnešní výkon poděkovat.“

Miloslav Hořava (Sparta): „Věděli jsme, že Budějovice hrají o život a čeká nás těžký zápas. Hrálo se nahoru dolů. Konec jsme úplně nezvládli, chyběla nám trochu disciplína. Se dvěma body jsme ale spokojeni.“