Dynamo na Slavii doma nestačilo, po dvou kolech je stále bez bodů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.07.2023 18:40

Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli dnes ve 2. kole FORTUNA:LIGY před vyprodaným Střeleckým ostrovem s pražskou Slavií 1:3. V příštím kole se Jihočeši představí v Hradci Králové.

Dynamo České Budějovice - Slavia České Budějovice 1:3 (0:1)

Favorizovaní hosté ve venkovních zelených dresech vstoupili do utkání sebevědomě a již ve 13. minutě šli do vedení po střele Zafeirise. Domácí se k ničemu nic velkému nedostali, zato střelec úvodní branky se činil. Nejdříve z přímého kopu mířil těsně vedle šibenice, chvíli nato gólman Šípoš s velkým vypětím střelu tohoto hráče nohama zachytil a následně schoval do náruče. V 21. minutě šel na domácího brankáře Jurečka, ale ztroskotal na něm. Do kabin se tak šlo o přestávce za nejtěsnějšího vedení Slavie.

A na začátku druhé půle přišel pro favorita šok. Čmelík se na pravé straně krásně uvolnil, nacentroval na hranici malého vápna a Ondrášek hlavou nedal Kolářovi šanci a srovnal. Dynamu stouplo sebevědomí a hru vyrovnalo. Ještě dvacet minut před koncem drželi Jihočeši nadějnou remízu, ale jejich naděje pohřbil gólman Šípoš. Nepřesnou rozehrávkou daroval Slavii míč, Masopust po pravém křídle vysunul Chytila, jehož zpětnou přihrávku si našel z druhé vlny nabíhající Provod a někdejší českobudějovický záložník prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě a poslal hosty znovu do vedení. To pak navýšil Chytil, kterému ještě v 90. minutě lapil Šípoš penaltu, před kterou po druhé žluté kartě uviděl Jakub Hora červenou.

Branky: 53. Ondrášek - 13. Zafeiris, 74. Provod, 84. Chytil. Rozhodčí: Szikszay - Hájek, Hrabovský - Starý (video). ŽK: Havel, J. Hora, Čmelík - Zafeiris. ČK: 89. J. Hora. Diváků: 6681 (vyprodáno).

Dynamo: Šípoš - Osmančík (85. Hais), Havel, Králik, Trummer - Čermák, J. Hora - Čmelík (72. Suchan), Hellebrand (85. Broukal), Adediran - Ondrášek. Trenéři: Zápotočný, Nikl.

Slavia: Kolář - Vlček (61. Schranz), Ogbu, Holeš - Douděra (29. Masopust), Zafeiris, Oscar, Provod - Lingr (77. Ševčík), Jurečka (62. Chytil) - Van Buren (77. Tijani). Trenér: Trpišovský.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Jsem smutný z výsledku. Slavia jednoznačně a zaslouženě vyhrála, ukázala ohromnou kvalitu, i střídajících hráčů, ale klukům nemám co vytknout. Hráli na hranici svých možností. Jsem hrozně rád, že jsme se po poločase vzchopili. Říkal jsem klukům, aby strach z prvního zápasu, navíc před vyprodaným stadionem, hodili za hlavu. Dneska ale jednoznačně rozhodla obrovská kvalita Slavie a to, že nás trestala."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Do zápasu jsme celkem dobře vstoupili, první poločas jsme i přes dobrý výkon soupeře měli pod kontrolou. Chyběl tomu druhý gól ze spousty možností, které jsme měli. Z prvního ohrožení naší branky jsme pak dostali gól. I díky střídáním jsme výkon zlepšili a dali na 2:1. Pak jsme pokračovali v zahazování šancí, dokud nás neuklidnil Mojmír. Byla skvělá atmosféra a dobrý fotbal z obou stran, celkově zajímavý zápas."