Dynamo zdolalo Karvinou gólem ze závěru utkání

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 08.10.2023 21:43

Fotbalisté českobudějovického Dynama porazili v 11. kole FORTUNA:LIGY v sobotu v souboji celků ze spodních pater tabulky Karvinou 1:0. Jedinou branku vstřelil v 87. minutě Musa Alli. Jihočeši zvítězili po třech kolech. Po nastávající reprezentační přestávce se Dynamo vydá k těžkému duelu na Spartu.

SK Dynamo České Budějovice – MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 87. Alli. Rozhodčí: Kvítek – Vlček, Vyhnanovský – Všetečka (video). ŽK: Hellebrand, Alli, Zápotočný (asistent trenéra) – Memič, Budínský. Diváků: 2249.

České Budějovice: Šípoš – Sladký, Matouš Nikl, Králik, Trummer – J. Hora (61. Suchan), Čermák – Šigut (90. Osmančík), Hellebrand (90. Havel), Alli (90.+3 Hubínek) – Skalák (61. Adediran). Trenér: Marek Nikl.

Karviná: Holec – Čurma, Krčík, Svozil, Fleišman – Moses (62. Traoré), Čavoš (80. Boháč) – Memič (72. Antovski), Bartl (46. Budínský), Iván – Akinyemi (62. Doležal). Trenér: Jarábek.

Hlasy trtenérů:

Tomáš Zápotočný (asistent trenéra Českých Budějovic): "Uvědomovali jsme si, že Karviná odehrála v minulém kole výborný zápas proti Liberci. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Byla to od nás taková hodinářská práce, kdy trpělivě čekáte a byli jsme za to odměněni. Proto myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. I když v prvním poločase nebyla naše předfinální fáze úplně ideální. Bohužel se nám před zápasem zranil Ondrášek, který má naštípnutý meniskus. V pondělí půjde na operaci a bude asi čtyři týdny chybět. V minulém kole ve Zlíně se nám nelíbil Adediranův výkon, proto jsme ho teď nezařadili do základní sestavy. Dnes přišel ve druhé půli a zápas oživil. Střelec jediného gólu Alli je pro nás klíčový hráč. Má velkou kvalitu a řekl bych, že na ligu je to nadstandardní hráč."

Juraj Jarábek (trenér Karviné): "Chtěli jsme zde uhrát minimálně bod a myslím si, že jsme se na soupeře připravili dobře. V první části nám chyběla předfinální fáze a finální přihrávka, ale i tak jsme nepouštěli domácí do zakončení. Ve druhé půli to bylo vyrovnané, ale fotbal nám dnes ukázal svou škaredější tvář, když jsme po jednom nakopnutém míči dostali gól. Dnes to bylo kdo s koho, České Budějovice byly šťastnější. Domácí se po dvojnásobném vystřídání dostali do mírného tlaku, ale z toho gól nedali. Prosadili se z takové jednoduché akce, což by se nám stávat nemělo."