Dynamo po výborném výkonu porazilo jasně Baník

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 10.02.2024 18:28

Fotbalisté českobudějovického Dynama porazili po zimní přestávce dnes ve 20. kole FORTUNA:LIGY doma Baník Ostrava 3:0 a po dlouhé době se zase dočkali ligového vítězství, které je pro ně v boji o záchranu samozřejmě velmi důležité.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 3:0 (0:0)

Fotbalisté posledních Českých Budějovic začali jarní bitvu o záchranu proti Baníku aktivně, v 11. minutě se k hlavičce dostal Ondrášek, jeho pokus však jen těsně minul levou tyč hostující branky. Pětatřicetiletý útočník se do obrovské šance dostal krátce před koncem prvního poločasu, trefil však jen tyč Letáčkovy svatyně.

Druhý poločas se však proměnil v naprostou exhibici Dynama. Nejdříve se sice radovali hosté, ale rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím gól kvůli ofsajdu neuznal. A pak přišly velké chvíle domácích. V rozmezí 59. a 69. minuty postupně skórovali Šigut (jeho trefu posvětil videorozhodčí), Králik a Alli a na ukazateli skóre svítilo rázem 3:0, což vydrželo až do závěrečného hvizdu, přestože domácí měli další velké šance.

Branky: 56. Šigut, 66. Králik, 69. Alli. Rozhodčí: Pechanec - Ratajová, Novák - Všetečka (video). ŽK: Hellebrand, Tranziska, Alli, Šípoš - Lischka. Diváků: 2457.

Dynamo: Šípoš - Sladký, Nikl, Králik, Trummer - Čermák (88. Böhm), Suchan, Hellebrand - Šigut (83. Polanský), Ondrášek (78. Tranziska), Alli. Trenér: Lerch.

Ostrava: Letáček - Ndefe, Lischka, Pojezný (75. Blažek), Kpozo - Buchta (75. Rusnák), Boula, Rigo (60. Šín), Šehič (46. Ewerton) - Kubala - Klíma (75. Adediran). Trenér: Hapal.