Dynamo porazilo Olomouc a už není v tabulce poslední

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 25.02.2024 18:19

Fotbalisté českobudějovického Dynama dnes ve 22. kole FORTUNA:LIGY porazili Olomouc 2:1 a posunuli se na předposlední místo tabulky. Na šestnáctou Karvinou mají jednobodový náskok. V příštím kole se Jihočeši představí v sobotu v Mladé Boleslavi (15.00).

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

V prvním poločase to nebyla nějak pěkná podívaná. Za zmínku stojí snad jen střela Ondráška z úhlu v 27. minutě a zejména pak šance Šiguta, který v 39. minutě z malého vápna branku přestřelil.

Dynamo začalo po přestávce aktivněji a po chvíli otevřelo skóre. V 52. minutě si na centr Sladkého naběhl Čermák, jenž hlavičkoval do tyče. Míč se odrazil ke Králikovi a slovenský obránce ho napálil pod břevno. A zanedlouho bylo ještě veseleji. Opět akce začala přesným centrem beka Sladkého, který našel Ondráška a ten hlavičkou skóre navýšil.Olomouc pak zabrala a Vodhánel dokonce překonal českobudějovického brankáře, ale jeho gól rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu. V 78. minutě nastala pro domácí komplikace, protože Králik fauloval Vodháněla a viděl druhou žlutou kartu. Sigma pak byla lepším týmem a domácí se spíše jen snažili hájit náskok. Hanáci se v 85. minutě dočkali snížení, když přesnou přihrávku střídajícího Pospíšila zužitkoval Novák, ale víc už nestihli a Dynamo získalo tři důležité body.

Branky: 52. Králik, 63. Ondrášek - 85. Novák. Rozhodčí: Kotala - Nádvorník, Dresler - Berka (video). ŽK: Ondrášek, Králik, Hellebrand, Sladký - Breite, Singateh, Vodháněl, Vraštil. ČK: 78. Králik. Diváků: 2398.

Dynamo: Šípoš - Sladký, Nikl, Králik, Trummer - Suchan, Čermák, Hellebrand (88. Hák) - Šigut (88. Brandner), Alli (79. Poulolo) - Ondrášek (71. Tranziska). Trenér: Lerch.

Olomouc: Stoppen - Vraštil, Pokorný (68. Zorvan), Novák - Uriča (81. Fortelný), Spáčil (59. Juliš), Breite, Ventúra (68. Šíp), Sláma - Vodháněl, Singateh (68. Pospíšil). Trenér: Jílek.