Banes Motor první domácí zápas v nové sezoně zvládl a Olomoul porazil 3:1

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.09.2023 20:20 - Aktualizováno: 17.09.2023 21:21

První domácí zápas v nové sezoně zvládli dnes hokejisté českobudějovického Banes Motoru vítězně za tři body. Ve 2. kole Tipsport extraligy porazili Olomouc 3:1. V pátek se Jihočeši představí v Plzni.

Banes Motor České Budějovice - HC Olomouc 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Byla to úporná bitva, která příliš krásy nenabídla. Motor na začátku na Hanáky vlétl, ale bez gólového efektu. Naopak při domácích stálo štěstí, když v přesilovce trefil olomoucký Sirota tyčku. Početní výhodu měl i Motor, ale vůbec se mu nepovedla, naopak Hanáci byli v další přesilovce hodně nebezpeční a Hrachovina v brance Motoru se měl co otáčet.

Po změně stran se konečně skóre pohnulo. V početní výhodě zamířil přesně Kubík a poslal Motor do vedení. Jenže radost trvala jenom dvě minuty. Při další početní výhodě domácích ujel v oslabení Orsava a své sólo zakončil neomylně – 1:1.

Rozhodnutí tak přišlo v závěrečné dvacetiminutovce. A postaral se o to parádní akcí Pech. Ve 48. minutě objel branku a nádhernou přihrávkou vybídl ke skórování Kubíka - 2:1. Jenže nebylo zdaleka pro Motor hotovo. Šel totiž do dalšího oslabení. A gól padl. Nikoli ovšem do klece domácích, ale na druhé straně. Olomouckého beka Sirotu obral na útočné modré Harris a sám před Konrádem nezaváhal a svým prvním gólem v české extralize potvrdil tříbodový zisk Jihočechů.

Branky a nahrávky: 26. Kubík (Pýcha), 48. Kubík (Pech, Ordoš), 57. Harris – 28. Orsava (Kusko, D. Řezníček). Vyloučení: 5:4, využití: 1:0, v oslabení: 1:1. Rozhodčí: Pražák, L. Květoň – Lhotský, Hnát. Diváků: 6047.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Krutil, M. Doudera, Hovorka, Štencel – Gulaš, Harris, Simon – Kubík, Pech, Ordoš – M. Beránek, M. Hanzl, F. Přikryl – Toman, Vopelka, Koláček. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Olomouc: Konrád – T. Černý, Ondrušek, Rutar, Sirota, Škůrek, Švrček, D. Řezníček – P. Musil, Nahodil, Klimek – Orsava, Kusko, Chmielewski – Bambula, J. Knotek, J. Navrátil – Kucsera, Macuh, Kunc. Trenéři Tomajko a Petrovický.

Ladislav Čihák (Motor): „Měli jsme dobrý nástup do utkání, soupeře jsme zatlačili. Ve druhé třetině jsme sice dali gól, ale bohužel jsme hned rychle inkasovali při naší přesilovce. Hosté se tím dostali trochu na koně a za stavu 1:1 se utkání mohlo překlopit na obě strany. Ve třetí třetině ale mužstvo velmi dobře zareagovalo. Lukáš Pech s Adamem Kubíkem sehráli velmi dobrou akci a dali druhý gól. Po třetím gólu už jsme si to pohlídali, i když jsme se v závěru nechali zbytečně vyloučit. Jsem rád, že jsme potěšili skvělé diváky a odčinili špatný výkon ze Sparty. Skvěle zachytal Dominik Hrachovina.“

Róbert Petrovický (Olomouc): „Byl to kvalitní zápas, typický pro začátek sezony. Na obou stranách byli výborní brankáři. Ve třetí třetině jsme soupeře při přesilovce zatlačili a nesložili jsme zbraně, i když jsme v závěru prohrávali. Domácí podržel brankář. Jsme zklamáni, ale zápas to byl dobrý.“