Banes Motor porazil Mountfield v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 24.09.2023 21:19

Ve čtvrtém kole Tipsport extraligy hokejisté Banes Motoru České Budějovice vyhráli nad Hradcem Králové 2:1 v prodloužení a připsali si třetí vítězství v řadě. Další zápas odehrají ve středu v Brně s Kometou (18).

Banes Motor České Budějovice - Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Kdo čekal úpornou bitvu, která nudit nebude, nemýlil se. Sice padly jen tři góly, ale zápas to byl plný vzruchu. V úvodní dvacetiminutovce první opravdu velká příležitost přišla ve 14. minutě, kdy se ocitl sám v ideální pozici domácí Kubík, který nastřelil tyč Bartošákovy klece. Motor hrál dvě přesilovky, ale vůbec se mu nevyydařily.

I po změně stran byli aktivnější domácí, Hradec však dokázal hrozit z nebezpečných brejků. Výborní byli oba gólmani Hrachovina a Bartošák. Motor nevyužil další přesilovku, poté se naopak ubránil dvěma početním oslabení. A pak to už konečně přišlo. Tři minuty před druhou sirénou si v avizované výhodě nabruslil po levém křídle Gulaš, jeho první střelu Bartošák jen vyrazil před sebe a na dorážku kapitána Motoru už reagovat nemohl – 1:0.

Ve třetí třetině drželi domácí těsný náskok až do samého závěru. Hosté odvolali gólmana a minutu a deset vteřin před koncem Perret zblízka vyrovnal. V prodloužení došlo k málokdy vídané situaci. Ordošovi praskl v útočném pásmu nůž na brusli, nemohl se dostat na střídačku, hosté šli do brejku, gólman Bartošák odjel na střídačku a rázem to bylo před Hrachovinou čtyři na dva. Puk se však dostal k domácímu Kubíkovi, který přes celé kluziště mířil do prázdné branky přesně.

Branky a nahrávky: 37. Gulaš (Harris, Hovorka), 62. Kubík – 59. Perret (Miškář). Vyloučení: 3:4, bez využití. Rozhodčí: Mich. Sýkora, Šindel – Brejcha, Zíka. Diváků: 6303.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Kachyňa, Štencel – Gulaš, Harris, Simon – Kubík, Pech, Ordoš – Valský, Vopelka, F. Přikryl – Koláček, Toman, M. Beránek. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Hradec: Bartošák – Blain, Kalina, T. Pavelka, Freibergs, F. Pavlík, Jank, P. Marcel – Eberle, Miškář, R. Pavlík – Jergl, Tamáši, Okuliar – D. Šťastný, Lalancette, Perret – Chalupa, Zachar, Jasper. Trenéři T. Martinec, Hamara a Frühauf.

Jiří Hanzlík (Motor): „Navázali jsme na houževnatý a pracovitý výkon z Plzně. Byli jsme nachystaní hlavně na defenzivní věci. Ve druhé třetině jsme měli slabší pasáž, kdy nás soupeř přesilovkami a vyhranými vhazováními dostal trochu pod tlak. Ve třetí třetině hosté prohrávali o gól a tlačili. Vypracovali si šance a v některých momentech jsme měli i štěstí. Minutu před koncem jsme udělali chybu a Hradec vyrovnal. Takový gól, jaký jsme dali v prodloužení v power play, jsem ještě asi neviděl. Za pracovitost a houževnatost si tým zaslouží velkou pochvalu. Ze začátku sezony to asi není nějaká velká hokejová krása, ale z trenérského hlediska je přístup hráčů výborný."

Tomáš Hamara (Hradec): „Jsme rádi, že jsme utkání dotlačili do prodloužení. Zase jsme neměli dobrý nástup, špatně jsme se pohybovali a soupeř nás přehrával. Ve druhé třetině nás nakopla dobře ubráněná oslabení. Ve třetí části jsme zlepšili pohyb, dostávali se do šancí a vyrovnání jsme tam doslova dotlačili. V prodloužení jsme zariskovali, ale nevyšlo to.“