Banes Motor poprvé doma prohrál, s Libercem bere ale aspoň bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.10.2023 20:36

Hokejisté Banes Motoru České Budějovice prohráli dnes v předehrávce 8. kola Tipsport extraligy na svém ledě s Libercem 3:4 po prodloužení. V neděli se Jihočeši představí v Litvínově (17.30).

Banes Motor České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 3:4 po prodloužení (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)

Diváci v Budvar aréně viděli, alespoň z pohledu měnícího se skóre, zajímavou "divočinu" včetně velmi emotivního vyvrcholení v prodloužení. Na úvodní branku utkání se čekalo do poslední minuty první třetiny, kdy se s notnou dávkou štěstí prosadil Pech a poslal Motor do vedení. Po přestávce ale Liberec účet zápasu během necelé minuty otočil a když ve 30. minutě dali hosté už na 1:3, nevypadalo to s domácími dobře. Ti se do hry vrátili díky přesilovce pět na tři, když se tvrdou ranou prosadil Gulaš a snížil na jednobrankový rozdíl. Ten pak smazali ve třetí třetině v další přesilovce po dělovce Kubíka. Utkání rozhodl po 36 sekundách prodloužení liberecký Filippi, který z dorážky překonal Hrachovinu. Tomuto gólu předcházel velmi diskutabilní zákrok právě Filippiho na Douderu, ale rozhodčí faul nepískali.

Branky a nahrávky: 20. Pech, 35. Gulaš (Kubík, Simon), 53. Kubík (Pýcha, Gulaš) – 22. Hawryluk (Melancon, A. Najman), 23. J. Vlach (Šír), 30. Birner, 61. Filippi (Flynn). Vyloučení: 2:4, využití: 2:0. Rozhodčí: Šindel, L. Květoň – Svoboda, Zíka. Diváků: 5534.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Hovorka, Doudera, Vráblík, Štencel, Štich – Kubík, Harris, Ordoš – Gulaš, F. Přikryl, Simon – Valský, Pech, M. Hanzl – Koláček, Vopelka, Toman. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Liberec: Hrenák – Budík, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Knot, J. Dvořák, T. Galvas – Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský – Hawrluk, Bulíř, Birner – Flynn, A. Najman, Pérez – Kelly Klíma, Šír, J, Vlach. Trenéři Pešán, J. Kudrna a Žabka.

Ladislav Čihák (Motor): „Nám se jednoznačně nepovedla druhá třetina. Pak jsme si pomohli přesilovkami a dobrým pohybem ve třetí třetině. Takhle bychom se ale chtěli prezentovat po celý zápas. Bod je pro nás zlatý. První třetinu jsme dohrávali hodně laxně, neměli jsme pohyb a důraz. Naše hra se mi vůbec nelíbila. S druhou třetinou jsem byl extrémně nespokojený. Ale zase klobouk dolů, jak za to kluci vzali a pomohli si v přesilovkách. Vrátili jsme se do zápasu a škoda, že jsme se nemohli poprat o ten bod navíc. Prodloužení nechám bez komentáře.“

Boris Žabka (Liberec): „Jsme rádi za body, protože to nebyl jednoduchý zápas. Po bodově a gólově nevydařených zápasech potřebujeme každý bodík. Neměli jsme ideální vstup do utkání, chyběl nám pohyb a důraz. Ve druhé třetině jsme soupeři odskočili, ale sami jsme si to zkomplikovali, když jsme dostali góly v oslabení po faulech nefaulech. V prodloužení jsme byli šťastnější.“