Banes Motor vedl 2:0, ale s Karlovými Vary nakonec prohrál po nájezdech

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.10.2023 21:17

V desátém kole Tipsport extraligy hokejisté prohráli dnes hokejisté Banes Motoru České Budějovice s Karlovými Vary 2:3 po samostatných nájezdech. V dalším utkání budou Jihočeši v neděli hostit mistrovský Třinec (17).

Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:3 po nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Začátek utkání vyšel domácím parádně. Už ve druhé minutě našel Valský v útočném pásmu Simona, který otevřel skóre. Při oslabení pak Motor přežil šanci O. Beránka, který jel sám na Hrachovinu, ale branku netrefil. V závěru třetiny domácí svojí přesilovku rovněž nevyužili.

V prostřední části domácí své vedení navýšili. Ve 33. minutě Pech báječným pasem našel obránce Douderu a ten ukázkovým bekhendovým blafákem vstřelil svůj první gól v českobudějovickém dresu – 2:0.

Ve třetí třetině se po chybě v soupeřově rozehrávce dral v oslabení do šance Ordoš, Plutnar ho fauloval, ale nařízené trestné střílení sám postižený neproměnil. A to se později ukázalo jako důležitý moment. Hned po skončení karlovarské přesilovky totiž po parádní kombinaci snížil Gríger a o deset minut později Stříteský vyrovnal. V normální hrací době další gól nepadl, takže se šlo do prodloužení, které bylo hodně divoké. Hostující Černoch jel sám na Hrachovinu, ale neuspěl, Karlovarští pak nevyužili ani přesilovku 4 na 3. V samostatných nájezdech pak byli úspěšnější hosté.

Branky a nahrávky: 2. Simon (Valský, M. Doudera), 33. M. Doudera (Pech, Simon) – 46. Gríger ( Kangasniemi, Jiskra), 56. Stříteský (Hladonik, Bartejs), rozh. náj. T. Rachůnek. Vyloučení: 3:2, bez využití. Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Rampír, Klouček. Diváků: 5917.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Vráblík, Štencel, Štich – Kubík, Harris, Ordoš – Gulaš, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Pech, Simon – Vopelka, M. Hanzl, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

K. Vary: Frodl – Huttula, Plutnar, Stříteský, Bartejs, Dlapa, Půlpán, Havlín – O. Beránek, Černoch, Hladonik – Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek – Zetterberg, Jiskra, redlich – O. Procházka, R. Přikryl, Kopffer. Trenéři Bruk, Šik a Eismann.

Jiří Hanzlík (Motor): „Ztratili jsme dva body. Měli jsme dobrý vstup do utkání a dali jsme gól. Pak se hra vyrovnala, ale po našem druhém gólu jsme měli skvělou pasáž a měli jsme dost příležitostí, abychom odskočili na 3:0. Jeden inkasovaný gól s námi otřásl a zápas jsme ztratili. Jáchym Kondelík by měl nastoupit už v neděli proti Třinci.“

David Bruk (K. Vary): „Pro nás jsou to nesmírně cenné dva body, protože jsme prohrávali 0:2 a jela se proti nám penalta. Domácí vedli 1:0, hrál se vyrovnaný hokej, ale druhý gól s námi zamával. Do zápasu jsme se vrátili povedenou přesilovkou, která nás nakopla. Podařilo se nám vyrovnat, prodloužení a nájezdy, to už je loterie.“