Banes Motor znovu nezvládl nájezdy, s Třincem bral jen bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 16.10.2023 20:36

V jedenáctém kole Tipsport extraligy prohráli v neděli hokejisté Banes Motoru České Budějovice s obhájcem titulu z Třince 1:2 po samostatných nájezdech a zaznamenali již čtvrtou porážku v řadě. Další utkání sehrají Jihočeši v pátek na Kladně (18).

Banes Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 1:2 po s. n. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

V domácím dresu poprvé nastoupil po svém návratu ze zámoří Jáchym Kondelík, naopak vypadl nemocný Adam Kubík. První třetina diváky příliš nenadchla, opatrná hra nepřinesla žádný výrazný vzruch. Stejný obraz byl k vidění i po přestávce, ale v závěru třetiny šli hosté do vedení. Voženílek se dostal do útočného pásma, před brankou našel volného Růžičku a ten nedal Hrachovinovi šanci. V úvodu třetí třetiny domácí skóre srovnali, jenže soupeř si vzal trenérskou výzvu a branka nebyla uznána pro Gulašovo postavení v brankovišti. Už regulérní vyrovnání přišlo deset minut před koncem základní hrací doby. Pech našel nádherně Valského a bylo to 1:1. V následném prodloužení se Motor ubránil v oslabení, pak ovšem stejně jako v pátek s Karlovými Vary nezvládl samostatné nájezdy.

Branky a nahrávky: 50. Valský (Pech, M. Doudera) – 39. M. Růžička (D. Voženílek), rozh. náj. M. Růžička. Vyloučení: 2:4, bez využití. Rozhodčí: Šír, Obadal – Hlavatý, Axman. Diváků: 6072.

Motor: Hrachovina – M. Doudera, Gulaši, Hovorka, Pýcha, Vráblík, Štencel, Štich – F. Přikryl, Harris, Ordoš – Gulaš, Kondelík, M. Beránek – Valský, Pech, Simon – Vopelka, M. Hanzl, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Třinec: M. Mazanec – Marinčin, Smith, Polášek, Jeřábek, Adámek, Nedomlel, Kundrátek – M. Růžička, D. Voženílek, Pánik – Kurovský, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, M. Roman – Walega, Čacho, Dravecký. Trenéři Moták a Országh.

Ladislav Čihák (Motor): „Neměli jsme dobrý vstup do utkání, v prvních deseti minutách byl Třinec jasně lepší. Potom jsme chytili tempo zápasu a hra se přelévala na obě strany. Obrany pracovaly velmi dobře. Jsme ale zklamáni. Opět jsme vyrobili před koncem zbytečný faul, i když jsme pak v prodloužení ubránili oslabení. V nájezdech nám chybělo i štěstí.“

Vladimír Országh (Třinec): „Dobrý a bojovný zápas z obou stran. Soupeři si nedali zadarmo ani centimetr ledu. Výborně pracovali oba gólmani a obrany. Vedli jsme, ale soupeř dokázal vyrovnat a pak byly šance na obou stranách. Remíza po šedesáti minutách odpovídala průběhu zápasu. V nájezdech jsme měli štěstí. Jsme rádi, že jsme vyhráli. V Budějovicích se nevyhrává lehce. Je to kvalitní soupeř, kterého jsme loni ani jednou neporazili.“