Motor je po výhře nad Plzní už pátý a má stejně bodů jako čtvrtý Litvínov

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.02.2024 12:53

Ve 42. kole Tipsport extraligy porazili včera hokejisté českobudějovického Banes Motoru před vyprodanou Budvar arénou Plzeň 4:3 a poskočili v tabulce na páté místo. Před reprezentační přestávkou se zítra Jihočeši představí v Hradci Králové (16.00)

Banes Motor České Budějovice - Škoda Plzeň 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Po většinu zápasu byli domácí jasně lepší, ale nakonec se v nepovedeném závěru strachovali o výsledek. Přitom měl Motor od začátku viditelnou převahu, ale dlouho se nemohl gólově prosadit. Podařilo se to až v závěru důraznému Kondelíkovi. V prostřední části zvýšil v přesilovce po parádní kombinaci Harris, jenže udeřili i hosté Holešinským - 2:1. Naštěstí pro domácí přišla rychlá odpověď, v přečíslení dva na jednoho Hanzl perfektně našel Valského a ten nezaváhal a vrátil Motoru dvougólové vedení. A když Kondelík v polovině třetí třetiny vedení Motoru navýšil, na žádné drama to nevypadalo. Jenže pak hosté v oslabení snížili a v poslední minutě při hře bez brankáře dali dokonce na 4:3. Víc však už nestihli.

Branky a nahrávky: 18. Kondelík (Štencel), 28. Harris (Kondelík, Simon), 34. Valský (M. Hanzl, Simon), 51. Kondelík (Štencel, Vráblík) – 33. Holešinský (Söderlund, Zámorský), 56. Jansa (Zámorský), 60. Zámorský (Söderlund). Vyloučení: 5:4, využití: 1:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Frodl, Zíka. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha – F. Přikryl, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, M. Beránek – Valský, M. Hanzl, Simon – Koláček, Vopelka, Toman. Trenéři Čihák a Hanzlík.

„Byli jsme aktivnější. Ve druhé třetině přišla pětiminutová pasáž, kdy měla Plzeň navrch. Důležitým momentem zápasu byl náš gól na 3:1. Utkání jsme pak měli pod kontrolou až na závěrečnou pětiminutovku, která znovu vypovídala o naší určité herní nevyspělosti. Naše výhra ale byla zasloužená,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Motoru a čerstvý padesátník Jiří Hanzlík.