Banes Motor v důležitém utkání podlehl Kometě Brno

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.02.2024 21:13

Ve 44. kole Tipsport extraligy prohráli hokejisté Banes Motoru v retro duelu s Kometou Brno 1:2 a důležité body v boji o elitní čtyřku tak nezískali. Další zápas odehrají v pátek ve Vítkovicích (17:30).

Banes Motor České Budějovice - Kometa Brno 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Motor před začátkem zápasu připomněl své první mládežnické mistry republiky - dorostence z roku 1964 - a nastoupil v zelených replikách tehdejších dresů. Před zápasem byli oceněni tehdejší šampioni. Do domácí sestavy se vrátili uzdravený kapitán Gulaš a po dlouhodobém výpadku také zkušený Pech. Ze zdravotních důvodů ale chyběli Pýcha a Simon.

Úvodní třetina přinesla několik šancí na obou stranách, ale gólmani byli na svých místech. Góly padaly jen v prostřední části. Během necelé minuty se dvakrát trefil hostující Zaťovič, Motor snížil v přesilovce závěru třetiny Kubíkem a nechybělo mnoho, aby i vyrovnal. Jenže z pořádného závaru už neudeřilo. V závěrečné třetině domácí vyvinuli tlak, měli šance, ale vyrovnat se jim nepodařilo ani v závěrečném power play.

Branky a nahrávky: 40. Kubík (Štencel, Gulaš) – 31. Zaťovič (Ščotka, Flek), 32. Zaťovič (Flek, Cingel). Vyloučení: 4:4, využití: 1:1. Rozhodčí: Šír, Cabák – Lhotský, Hynek. Diváků: 6307.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Štich – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, F. Přikryl – Valský, M. Hanzl, Toman – Vopelka, Pech, M. Beránek. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Kometa: Furch – Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka, Holland, Kaňák, Osburn – Flek, Cingel, Zaťovič – Kos, Kollár, Kr. Pospíšil – Moses, A. Zbořil, Okál – Kohout, Ekrt, Vincour. Trenéři Modrý, Horáček a Otoupalík.

Hlasy trenérů:

Jiří Hanzlík (Motor): „Zápas bych rozdělil na dvě části. Do stavu 2:0 pro soupeře nám chyběla fyzická složka, neměli jsme pohyb. Od poloviny zápasu už to bylo v pořádku, i když nám hosté po několika chybách odjeli. K první čtyřce se vždycky přiblížíme, ale v důležitých zápasech nám pořád něco chybí. Ať už je to zkušenost, nebo hokejovost.“

Jiří Otoupalík (Kometa): „Jsme velice spokojeni. Utkání jsme odmakali, dobojovali. Bylo to podpořené velice dobrým výkonem celého mužstva a především brankáře Furcha. Za tři body jsme moc rádi.“