Finiš Motoru nestačil, s Litvínovem prohrával už 0:6, nakonec padl 4:7

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.02.2024 22:26

V předehrávce 48. kola Tipsport extraligy prohráli dnes hokejisté českobudějovického Banes Motoru s Litvínovem 4:7, když v 35. minutě prohrávali už 0:6. Jejich šance na kýžené čtvrté místo v tabulce po základní části se výrazně snížila. Další zápas odehrají v neděli v Karlových Varech (15:30).

Banes Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 4:7 (0:2, 2:4, 2:1)

Fanoušci Motoru jen nevěřícně kroutili hlavami, když v 35. minutě svítilo na kostce nad ledem 0:6. Litvínov byl nejen nebezpečný, ale také v koncovce až neuvěřitelně efektivní. Nejdříve se v první třetině prosadili Hlava a Koblasa v přesilovce, ve druhé části pak přišla pro domácí pohroma, když se v jejím začátku prosadil Ondřej Kaše a pak v rozmezí 33. - 35. minuty Kirk, David Kaše a Sukel (šestý gól už inkasoval Strmeň pár vteřin poté, co vystřídal Hrachovinu). Za prakticky beznadějného stavu se konečně prosadili také domácí. Nejprve se v přesilovce trefil obránce Štencel a na 2:6 korigoval Valský. Motor se rozjel i ve třetí třetině, Kondelík a Gulaš snížili na 4:6, hlediště ožilo, Motor měl další šance, ale v power play pečetil na konečných 4:7 do prázdné branky z buly přes celé hřiště David Kaše.

Branky a nahrávky: 36. Štencel (Gulaš), 38. Valský (Koláček, M. Doudera), 48. Kondelík (Gulaš), 50. Gulaš (Ordoš) – 8. Hlava (D. Kaše), 11. Koblasa (Baránek, Abdul), 22. O. Kaše (Czuczman), 33. Kirk (Abdul), 35. O. Kaše (Hlava), 35. Sukel (A. Kudrna, Koblasa), 58. D. Kaše. Vyloučení: 3:5, využití: 1:1. Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Kajínek, Zíka. Diváků: 6057.

Motor: Hrachovina (35. Strmeň) – Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Vráblík – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, F. Přikryl – Vopelka, Pech, Simon – Valský, Koláček, Toman. Trenéři: Čihák a Hanzlík.

Litvínov: Tomek – D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Sukel, A. Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Gut, Kirk – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenéři Mlejnek, Reichel a Kočí.

Ladislav Čihák (Motor): „V první třetině jsme dostali dva góly, sami jsme měli nějaké šance, ale nedokázali jsme je využít. Soupeř byl efektivnější. Druhá třetina se nám ale vůbec nepodařila, zaostávali jsme ve všech herních atributech. Pozitivní bylo, že jsme alespoň ve třetí třetině zabojovali o nějaké góly a dali jsme je, i když se štěstím. Celkově zápas nemohu hodnotit pozitivně. Hosté byli efektivnější, z naší strany bylo dobrých jen posledních dvacet minut.“

Karel Mlejnek (Litvínov): „Jsme rádi, že v play off Motor nepotkáme, protože dneska podal mimořádně bojovný až heroický výkon. Nás zdobil začátek utkání, ale od nějaké dvanácté minuty byl soupeř extrémně nebezpečný. Ve druhé třetině jsme měli štěstí a dali jsme nějaké góly, stejně jako ho měli domácí při svých dvou gólech ve třetí třetině.“