Táborsko splnilo, co si předsevzalo, v Hradci Králové vyhrálo

TÁBOR - 11.08.2013 20:13 - Aktualizováno: 12.08.2013 11:06

Co si předsevzali, to ve včerejším zápase 3. kola Fotbalové národní ligy fotbalisté Táborska stoprocentně splnili. Na hřiště exligového Hradce Králové jeli překvapit, což se jim povedlo a po výhře 0:2 si odvezli plný tříbodový zisk.

Hlavně v prvním poločase Jihočeši exligistu svou aktivitou zaskočili, a kdyby do půle vedli 4:0, vůbec nikdo by se nemohl divit!

Už v 8. minutě domácí fotbalisty od pohromy uchránilo břevno po ráně Šimla, ale krátce nato už se hosté dočkali, když po brejkové situaci Strnad vnikl do velkého vápna, obešel i brankáře Lindra, jemuž nezbylo nic jiného, než hrotového útočníka Táborska strhnout a z nařízeného pokutového kopu faulovaný hráč mířil přesně k levé tyči - 0:1. Krátce předtím předvedl dobrý zákrok brankář hostí Toma, který nohou vykopl šanci "votroků".

Pro domácí hráče byla branka Táborska šok, ze kterého se do konce prvního poločasu nedokázali vzpamatovat. Ve 27. minutě mohl rozhodčí Mikel pískat na Hradec další penaltu, protože zákrok na Presla zřejmě byl nedovolený, píšťalka sudího ale zůstala němá.
Hosty to z konceptu nevyvedlo. Naopak, na konci úvodní půlhodiny přidali druhý gól: na Šimákův rohový kop si naběhl Presl, jeho krásnou hlavičku sice Lindr zázračně vyrazil, jenže jen k Javorkovi a ten zblízka míč dorazil do sítě k pravé tyči - 0:2!

Ve 39. min. byli hosté blízko třetí trefě, když Šiml postupoval sám na bránu, jeho lob přes vyběhnuvšího Lindra ale byl příliš krátký a do branky nedolétl. Po dlouhém sprintu zřejmě neměl záložník hostí už dost sil.

Po změně stran Hradec ve snaze s výsledkem něco udělat soupeře přitlačil, jediným výsledkem tohoto snažení však byla jen Šislerem nastřelená tyčka Tomovy svatyně v 60 minutě z trestného kopu. V závěru domácí trenéři vyslali na hrot dlouhána Rolka, aby tam sklepával míče a pomohl při útočných standardkách, hosté si ale cenné tři body už vyrvat nenechali. Obrana Táborska pracovala spolehlivě. V ofenzivě se Táborsko mohlo dočkat třetího gól, ale tísněný Tusjak v 78. minutě střílel po přihrávce Musiola nad břevno.

Hradec Králové - FC MAS Táborsko 0:2 (0:2)

Branky: 16. Strnad (pen.), 29. Javorek. Rozhodčí: Mikel - Urban, Kotalík. ŽK: Hochmeister Voltr, Šisler ( - Šimák, Tusjak, Toma. Diváků: 1712.

FC Hradec Králové: Lindr - Hochmeister, Malinský, Kulič, Poděbradský, Kučera, Kopáč (34. Vaněček), Kraják (46. Voltr), Šisler, Plašil, Hock (68. Rolko).

FC MAS Táborsko: Toma - Kotrba, Šiml, Strnad (68. Musiol), Ciferský, Presl (90. Džafič), Mráz, Šimák (82. Kočí), Javorek, Tusjak, Sladký.

Hodnocení trenéra FC H. Králové Luboše Prokopce: "Chci soupeři pogratulovat k vítězství. Presinkem nás nepustil ke kombinaci, nedokázali jsme se prosadit a vytvořit si v první půli šance. Snažili jsme se pak hru zjednodušit, nasadili jsme Vaněčka. Cílem bylo získat dlouhé míče a dostat se do příležitostí. Určité situace jsme si vypracovali, ale nebyli jsme schopni je proměnit. Soupeř vyhrál zaslouženě. Musím se omluvit fanouškům za špatný výkon. Nechápu ale, proč diváci křičeli: Jukl ven! (Ředitel klubu, pozn. redakce.) Pan Jukl toho pro hradecký fotbal dělá hodně. Bez něho by tu fotbal možná nebyl. Fanoušci měli křičet Prokopec ven! Já nesu hlavní zodpovědnost."

Hodnocení trenéra FC MAS Romana Nádvorníka: "Jeli jsme sem bodovat. Pro první tři kola jsme měli hodně těžký los, body jsme potřebovali. Vsadili jsme na to, co se nám dařilo v přípravě proti Hradci - že vysuneme náš útočný blok hodně vysoko. Otupili jsme tím hradeckou kombinaci a rozehrávku a soupeře jsme donutili, aby míče nakopával. Jenže mu vepředu chyběl vysoký hráč. Z brejků jsme byli velmi nebezpeční. Měli jsme dát do poločasu ještě jednu branku a bylo rozhodnuto. Třikrát jsme šli sami na bránu. Do druhé půli jsem hráče nabádal, aby byli koncentrovaní, abychom hráli stejně aktivně a stejně vysoko jako v první půli, ale soupeř nás v prvních patnácti minutách přehrával, stáhli jsme se do hlubokého bloku. Stálo při nás ve dvou okamžicích trochu štěstí. Měli jsme zase dva brejky, které jsme měli vyřešit gólem. Jinak jsem spokojen, co jsme ti předvedli. Projevili jsme lepší herní kvalitu a větší vyzrálost než Hradec."