► Galerie Petr Javorek [Foto: FC MAS Táborsko]

Petr Javorek: Dal jsem gól a mohu se konečně oholit

TÁBOR - 13.08.2013 10:33

Svůj první gól po návratu do FC MAS Táborsko z působení v Dynamu České Budějovice vstřelil v neděli do sítě Hradce Králově šestadvacetiletý středopolař Petr Javorek. Zvýšil vedení Jihočechů na stadionu Pod lízátky na 2:0. Záložník Táborska, kterého zdobí vynikající pohyb, hrál poslední zápasy s lehkým strništěm na tváři, které mu ale z obličeje zmizí.

Jak moc cenné jsou tři body z Hradce Králové?
Určitě jsou cenné hodně, protože Hradec spadnul z ligy a vyhlásil, že chce zase rychle zpátky. My si vítězství moc vážíme, ale musíme ho potvrdit za týden doma s Mostem.

Co vám trenér Nádvorník říkal před zápasem, jaké byly pokyny?
Trenér na nás apeloval, abychom hráli pozorně. Hradec měl pouze jeden bod a chtěl nás doma porazit. Trenér nám kladl na srdce, ať hrajeme svoji hru, ať kombinujeme po zemi a využíváme Honzu Šimáka. Myslím, že se nám to dařilo. Máme důležité tři body.

Kdyby byl výsledek v poločase 0:4, nikdo by se nemohl divit, že?
Určitě by se nikdo nemohl divit. Škoda, že jsme nevyužili naše další brejky. Šance měli Honza Šimák, Ondra Šiml. Kdybychom dali na 3:0, byl by už klid do přestávky. Ale hlavní je, že jsme udrželi 2:0 a neinkasovali jsme.

Nebyli domácí hráči svázaní svými dosavadními neúspěchy?
Možná ano, měli na kontě jen jeden bod ze dvou zápasů. My jsme se ale chtěli soustředit hlavně na sebe, na náš výkon. To se nám podařilo.

Jak jste se cítil ve hře vy sám?
Konečně jsem dal gól. Měl jsem sázku, že až dám gól, můžu se oholit. Konečně půjdu vousy dolů.

Jak jste viděl svou gólovou situaci?
Byl roh z pravé strany. Někdo ze spoluhráčů míč prodloužil do gólmana, ten ho vyrazil a já byl na zadní tyči u dorážky včas.

Bylo tam dost místa na střelu?
Tak jsem fotbalista, ne? (úsměv) Trefil jsem to tam.

Hradec druhou půli přitlačil. Co bylo pro vývoj zápasu po přestávce důležité?
Věděli jsme, že Hradec přidá, že bude mít o půli v kabině bouřku. Domácí nás přitlačili, měli náznaky šancí, ale myslím si, že jsme to dobře odbránili.

Takže jaké si odvážíte pocity ze stadionu Pod lízátky?
(Petr Javorek zvedne hlavu k prorezlé střeše tribuny). Ze stadionu mám pocit nic moc. Ale já vím, jak to myslíte. Super je, že máme tři body.